Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Soyut Yansımalar

Soyut Yansımalar
Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, iki ayrı disiplinden sanatçıyı bir araya getiriyor. Ressam Aydın Arkun ve heykeltraş Nilay Özenbay “Soyut Yansımalar” isimli karma sergide 25 Aralık 2015 tariine kadar Ekavart Gallery’de bir araya geliyor.

 

Soyut denen resimle gerçekçi denen resim arasında sadece görüntüsel fark olduğunu düşünen sanatçı Aydın Arkun’un resimleri sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.
 
Sanatçı Nilay Özenbay heykellerinde “Gökyüzüne baktığında içinde hissettiği huzur ve dinginliği; bazen kızgın, bazen de sükun içindeki denizde de hisseder. Yaratan'ın en muhteşem eseri kadını var ederken, düşlediği geometrik düzen, kıvrımlar ve estetik de sanatçıya her zaman kainatın ve denizlerin düzenini hatırlatır.” Bu duyguyla başladığı yeni çalışmalarını soyut ve içsel kadınlık duygusunu, tıpkı bir denizin karaya vuran dalgasının görselliği içinde şekillendirmeye çalışan sanatçı; Yaratan’ın yalnızlığına çözüm için yarattığı kadının da aslında Lilith gibi yalnız ve bütünlük içinde bir varoluş olduğunu düşünmektedir. Özenbay, bu sergide farklı olarak heykellerine rengi de katmaktadır.

Yayın Tarihi : 25.11.2015 : 09:46

Etiketler : soyut yansımalar    sergi    cam    resim    karma sergi    Ressam    Aydın Arkun    heykeltraş    Nilay Özenbay    sanatçı    eser    heykel    Aydın Arkun   


Yorumlar

9795
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN