Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçakları Sahil Güvenlik Ekipleri Kurtardı

Kaçakları Sahil Güvenlik Ekipleri Kurtardı
Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde farklı zamanlarda denize açılan ve botları su alan iki ayrı grupta toplam 95 kaçak, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. 

 

Ayvacık’ın Yeşil Liman Mevkii’nden sabah saatlerinde 40 kişilik bir grupla ve şişme botla denize açılan Afgan uyruklu kaçaklar, zor anlar yaşadı. Açıldıktan bir süre sonra su almaya başlayan botu gören bir balıkçı teknesi çalışanları, Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik ekipleri, suya düşen kaçakları denizden topladı. Korkulu anlar yaşayan umut yolcuları, Küçükkuyu Beldesi’ne getirdi. Kaçaklara burada giyecek ve yiyecek verildi.
 
Ayvacık’taki ikinci olay öğle saatlerinde yaşandı. Yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmeye çalışan Afgan ve Suriye uyruklu 55 kaçak göçmenin bulunduğu lastik bot yine su almaya başladı. Kaçakların imdadına bir kez daha Sahil Güvenlik ekipleri yetişti. TCSG 6 Botu ile Küçükkuyu’ya getirilen umut yolcularına içecek, yiyecek ve giysi dağıtıldı. Yakalanan tüm kaçakların, Ayvacık’taki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edileceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 19:12

Etiketler : Kaçakların    İmdadına    Sahil    Ekipleri    Yetişti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6638
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN