Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


20 Damat ’kadına Şiddete Hayır’ Sözleşmesi İmzaladı

20 Damat ’kadına Şiddete Hayır’ Sözleşmesi İmzaladı
Adana’nın merkez Yüreğir İlçe Belediyesi’nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle nikahları kıyılan 20 çifttten damatlar, ’Mutlu bir yuva için kadına şiddete hayır’ sözleşmesi imzaladı.

 

Yüreğir Belediye Başkanı AK Partili Mahmut Çelikcan’ın da katıldığı törende 20 çiftin nikahları kıyıldı. Nikahların kıyılmasının ardından damatlar ve gelinlere ’Hastalıkta ve sağlıkta, iyi günde ve kötü günde, eşime şiddet uygulamayacağıma söz veriyorum’ yazılı sözleşme imzaladılar. Bir kişinin şahit olarak imza attığı belgeye onaylayan Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, dünyanın her bölgesinde şiddet sonucu hayatını kaybeden, yaralanan veya sakat kalan kadınların bulunduğunu belirterek, "Kadına şiddeti hepimiz kınıyoruz. Kadınlarımızın şiddet görmemesi için her türlü tedbirin alınması hepimizin görevidir. Böyle önemli günlerde topluma yön veren kurumların ve kanaat önderlerinin üzerine düşen görevlerinden biri de farkındalık oluşturmaktır. Böylelikle kadına yönelik şiddetin toplum içinde normalleşmesini engelleyebiliriz. Biz inanıyoruz ki, temeli böyle atılan yuvalar, yeni bireyler büyüdükçe insanlarımızı olumlu yönde değiştirebileceğimizi düşünüyorum. Bu anlamlı günde hazırlanan bu sözleşmeye imza atan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve bir ömür boyu mutluluklar diliyorum"dedi.
 
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla nikahları kıyılan çiftler Başkan Çelikcan’la birlikte düğün pastasını kesti.
 
KADINA ŞİDDETE HAYIR
 
Yüreğir Belediyesi’nin kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak için uyguladığı sözleşmede şöyle yazıyor:
 
"Ailemizin temelini atarken; çıkacak sorunlarımızı, sevgi dilini kullanarak çözüm yolları geliştireceğime, çocuklarımızın iyi yetişmesi için evimizin sıcak, sevimli ve mutlu eden bir ortam olmasını sağlayacağıma, ortak ideallerimizi ömür boyu sevgi, saygı ve güvene dayalı birlikte yaşamı hedefleyeceğime, hastalıkta, iyi günde ve kötü günde eşime asla ve asla şiddet uygulamayacağıma namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum."

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 18:21

Etiketler : Damat    kadına    Şiddete    Hayır    Sözleşmesi    İmzaladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4299
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN