Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bağımsız Aday İntihara Kalkıştı

Bağımsız Aday İntihara Kalkıştı
Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde, seçimlere bağımsız olarak katılan ve 62 oy alan Lütfü Doğru, bugün aslında aldığı oyun 62 bin olduğunu iddia ederek intihara kalkıştı. Sıfırların silinerek oyunun 62 olarak gösterildiğini öne süren ve çıktığı saat kulesinde elinde benzinle kendisini yakacağını söyleyen Doğru, polis tarafından ikna edildi.

 

Viranşehir’de çiftçilik yapan ve daha önce yapılan seçimlere de bağımsız aday olarak katılan Lütfü Doğru, 1 Kasım öncesi AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptı ancak kabul edilmedi. Bunun üzerine Lütfü Doğru, seçimlere bağımsız aday olarak katıldı ve 1 Kasım’da yapılan oylama sonunda sadece 62 oy aldı.
 
KULEYE ÇIKTI, MEGAFONDAN KONUŞTU
 
Lütfü Doğru, bugün öğleden sonra Viranşehir İlçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na geldi ve buradaki saat kulesine çıktı. Yanında getirdiği pet şişeyi kule duvarının üzerine bırakan Doğru, daha sonra elinde megafonla meydanda toplanan kalabalığa hitap etmeye başladı. Seçimlerde 62 bin oy aldığını ancak biri sağ diğeri sol iki partinin oylarını çaldığını ve sıfırların silinerek sadece 62 oy almış gibi gösterildiğini öne süren Doğru, “Biri sağ, biri sol iki parti anlaşıp benim aldığım 62 bin oyun sıfırlarını silip 62 etiler. Ben hakkımı istiyorum vermezlerse kendimi yakarım” dedi.
 
Onlarca kişinin meraklı gözlerle izlediği ve cep telefonları ile kaydettiği bağımsız aday olay yerine gelen polis ekipleri tarafından ikna edildi. Doğru, daha sonra meydanda bulunan itfaiye aracının merdiveniyle kuleden aşağı indirildi. Oylarının çalındığını öne sürerek eylem yaptığını söyleyen Doğru, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
FOTOĞRAFLI

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 16:36

Etiketler : Bin    Olan    Oyum    Çıktı    Diyen    Bağımsız    Aday    İntihara    Kalkıştı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5084
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN