Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Yüze Vurur İfadesi Yeniden Bakan Bitanesi''

''Yüze Vurur İfadesi Yeniden Bakan Bitanesi''
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 12 yıl kesintisiz görev yaptığı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na yeniden getirildi. İzmir’den kabineye giren tek isim olan Yıldırım, "Şimdi ’nerede kalmıştık’ diyerek yola devam edeceğiz" dedi.

 

 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerden Binali Yıldırım yeniden kabineye girdi. Binali Yıldırım, 58, 59, 60 ve 61’inci hükümetlerinde 12 yıl kesintisiz Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yaptı. Yıldırım, Mart 2014 yerel seçimleri öncesi bu görevinden istifa ederek, İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu. 3 dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde meclise giremeyen Yıldırım, Cumhurbaşkanı danışmanı olarak görev yaptı. Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinde İzmir’den  Meclis’e, daha sonra da kabineye girdi. Binali Yıldırım, 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından Twitter hesabından paylaştığı videoda "Yüze vurur ifadesi yeniden tek başına iktidarız bitanesi" diyerek, sevincini paylaşmıştı. Yıldırım’ın kabineye girmesiyle sosyal medyada "Yüze vurur ifadesi yeniden bakan bitanesi" capsleri yayıldı. Binali Yıldırım, yeniden bakan olmasını DHA’ya şu sözlerle değerlendirdi:
 
"AK Partili her milletvekili bakan olabilecek düzeydedir. Bu göreve yeniden getirilmem gurur verici. 12 yıl kesintisiz bakanlık yaptım. Şimdi ’nerede kalmıştık’ diyerek yola devam edeceğiz. Türkiye her alanda büyük gelişmeler kaydetti. Bu artarak devam edecek 2023 hedeflerine ulaşmak için başında bulunduğum bakanlığın tüm imkanlarını seferler edeceğim. Türkiye’ye sembol olacak büyük projelerin altına imza atmaya devam edeceğiz. 4 milyon İzmirli hemşehrim başta olmak üzere tüm Türkiye’nin hizmetindeyim."
 
"BİZİM İÇİN BÜYÜK ONUR"
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Bizim için Binali Bey’in olması bizim için büyük bir onurdur. Türkiye’nin en uzun soluklu ve en büyük bütçeli bakanlığını yöneten Binali Yıldırım yeniden bu bakanlıkta birçok hizmete imza atacaktır. Gurur duyuyoruz ve tebrik ediyoruz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 16:01

Etiketler : Yıldırımın    Bakanlığına    İlişkin    Tweetlerden    Yüze    Vurur    İfadesi    Yeniden    Bakan    Bitanesi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9783
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN