Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Emlektar Oyuncular, Dizilerde Rol Bekliyor

Emlektar Oyuncular, Dizilerde Rol Bekliyor
Edirne’de düzenlenen Uluslararası Film Festivali için gelen Yeşilçam’ın emektar karakter oyuncuları; Ali Güney, Hasan Yıldız, Çetin Başaran, Nusret Özkaya, Necdet Toker televizyon dizilerinde kendilerine rol verilmemesinden yakındı. 

 

 
Emektar oyunculardan Ali Güney, yeni nesil oyuncuların bazılarını takdirle izlediklerini, ancak, büyük bölümünde vefasız olduğunu söyledi. Yeni nesil oyuncuların kendilerini unuttuğunu ve vefasız olduklarına anlatan Güney, şöyle dedi:
 
"Biz sinemada yeni nesillerin doğmasına saygı duyuyoruz. 3 günlük dünyada yaşıyoruz bugün varız, yarın yokuz tıpkı diğerleri gibi. Gönül ister ki Türk sineması ’Yeşilçam’ olarak kuruldu, öyle devam etsin. Şimdi yeni jönlerimiz var, ilk önce bizi bağırlarına bassınlar. Biz hiç bir zaman kula kulluk yapmadık, açlığımızı dışarıda belli etmedik. Zaman geldi çocuğumuza süt alamayacak geceleri yaşadık, karamsarlık çöktü bedenimize, hep güçlü göründük."
 
Birçok kanalda kostümlü diziler çekilmesine rağmen kendilerine teklif gelmemesinden şikayet eden Güney, şöyle revam etti:
 
"Bu suratlara göre bir sahne yok mu? Bizden daha mı iyi atlara binerler. Biz Battal Gaziler’i çekerken paramız yoktu. Bizimle ’o filmlerde uçak, saat görünüyor’ diye dalga geçiyorlar, o zaman bir asistan bir yönetmenle çekerdik ’monitör’ümüz dahi yoktu. Filmlerimiz defalarca gösteriliyor, hak alamıyoruz, bir bestekâr kardeşimiz ölse bile çocukları bir hak alıyor" dedi. 
 
Hasan Yıldız da Yeşilçam’ın devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı. Yeşilçam’ın devamı için kendilerine vefa gösterilmesi ve rol verilmesi gerektiğini ifade eden Yıldız, "Yeşilçam’ın devam etmesi için emekçilere bir- iki rol vermeleri lazım. Dede, baba, muhtar rolü olur. Bizlerden alacakları çok şeyler var. Eski emekçileri yanlarında istemiyorlar. Bu vefasızlık olmuyor mu? Biz ilkel şartlarda ne filmler yapmışız" diye konuştu.
 
"DİZİLERDE ÖRF VE ADETLERİNE UYGUN YAPIMLAR ÖNE ALINMALI"
 
Dizi filmlerin bir anlamda sinema sektörünü sekteye uğrattığını söyleyen Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Yeşilçam, Türk sinemasına büyük hizmetler etmiştir. Diziler de sinema sektörünün bir mamulü, o yapımlar da ses getiriyor. İnanıyorum ki Türk dizililerinde Türk örf ve adetlerine uygun yapımların gösterimi daha ön plana alındığında tüm halkı memnun edecektir, bunun olacağına da inanıyorum" dedi.
 

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 15:36

Etiketler : Emlektar    Oyuncular    Dizilerde    Rol    Bekliyor    Magazin    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4847
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN