Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doktor Cinayetlerine İzmir'den Tepki

Doktor Cinayetlerine İzmir'den Tepki
Samsun’da özel bir hastanede sekreterinin eski eşi tarafından Dr. Aynur Dağdemir’in öldürülmesi İzmir Tabipler Odası tarafından protesto edildi.

 

Alsancak Nevvar Salih İşgöder Devlet Hastanesi bahçeşinde toplanan sağlıkçılar burada yaptıkları basın açıklamasında artık "Kadına ve Sağlıkçıya Yönelik Şiddet Sona Ersin" çağrısı yaptı. Açıklamada 19 kasım günü, Samsun’da özel bir hastanede kadın doğum uzmanı olarak çalışan Dr. Aynur Dağdemir’in, serketerinin eski eşi tarafından bıçaklanarak canice öldürüldüğü hatırlatıldı, "Meslektaşımız kadına yönelik iddete karşı duyarsız kalmamış, başka bir kadını erkek şiddetinden korumak istemişti. Dr. Aynur Dağdemir’in hayattan, çocuklarından, ailesinden koparılması bizi fazlasıyla üzmüş, yaralamıştır" denildi.
 
Bu olayın öncelikle kadına yönelik bir şiddet vakası olarak tanınıp "kadın cinayetleri" kapsamında ele alınması gerektiğini dile getiren İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nezaket Kaya, "Son yıllarda giderek artan ve büyük ölçüde sağlıkta dönüşüm projesinin yaratığı açmazlar nedeniyle öldürmeyle şonuçlanan hekime yönelik şiddet olgularında saldırganların hep erkek olması bir rastlantı olmasa gerek. Şonuçta elinde bıçağı ile hiç bir engele takılmaksızın hastanede sekreter olarak çalışan eski eşini tehdit etmeye gelen saldırgan, kendisiyle görüşmek istemeyen eski eşinin yanında bulunan kadın hekimi kalbinden bıçaklayarak öldürebilmektedir. Burada sağlık hizmetinin verildiği hastanelerin güvenliğinin neden neden bu kadar zayıf olduğu sorgulanmalıdır. Son bir kaç yıl içinde kaybettiğimiz meslektaşlarımız Ersin Arslan, Kamil Furtun da katiller önceden bilindiği halde ve tehditlerden haberdar olunduğu halde önlem alınmadığı için hastane ortamında öldürülmüştür" dedi.
 
foto

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 14:21

Etiketler : Sağlıkçılardan    Kadın    Hekim    Cinayetlerine    Tepki    Bölge   


Yorumlar

2558
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN