Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İLGO İçin Aday Oldu

İLGO İçin Aday Oldu
İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası (İLGO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Oda’nın kurucusu Adil Müftüoğlu’nun torunu, 36 yaşındaki Alpay Okyay aday oldu. En büyük referansının Adil Müftüoğlu’nun torunu ve yanında yetişmesi olduğunu belirten Alpay Okyay, İLGO’da bayrağı zirveye taşımak için aday olduğunu söyledi.

 

Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nda düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıklayan Alpay Okyay, 2 bin 500’ün üzerinde üyesi olan İLGO’yu dedesinin yönetimde olduğu gibi yeniden etkin ve sektöre yön veren bir kurum haline getirmek istediğini söyledi. Mesleğini çok sevdiğini ve dedesinin yanında çırak olarak başladığı iş yaşamında dernek ve Oda yönetimini de kendisinden öğrendiğini ifade eden Okyay, "Oda’nın kurucusu olan dedemin yönetimden ayrıldığı 2002 yılından bu yana Aykut Yenice yönetimde. 2002 yılında kasasında 140 bin TL olan Oda’nın Kaynaklar’da bir arazisi ve Konak’ta bir dairesi ile dernek yönetim yeri bulunuyordu. Aykut Yenice, Odamıza ait, dedemin bıraktığı her şeyi bitirmiştir. Ayrıca Hatay’da kurulan İLGO’ya ait restoran da Oda’ya büyük zararlar getirmiş hem de üyelerine rakip olmuş, sonunda da kapanmıştır. Maddi ve manevi olarak iflas etmiş Oda’yı yeniden ayağa kaldırmayı ve üyelerine hizmet eden, sektöre katkı sağlayan bir kurum haline getirmeyi hedefliyorum" dedi.
 
Başkanlık için en büyük referansının Oda’nın kurucusu ve 37 yıl başkanlığını yapmış olan dedesi Adil Müftüoğlu olduğunu yineleyen Okyay, birçok projesi olduğunu söyledi. Öncelikle bir eğitim merkezi kurmak istediğini belirten Okyay, “Odamızın borçlarını ödeyip ayağa kaldırdıktan sonra ilk iş olacak mesleğimize yetişmiş ve eğitimli iş gücü kazandıracak bir okul kuracağım. İzmir’de son dönemde öne çıkan gastronomi turizmini geliştirmek için diğer kurumların iş birliği ile projeler üreteceğiz. Türk mutfağını tanıtmak için çalışacağız. Odamızın 2 bin 500 üyesi var. Üyelerimizi daha iyi noktalara taşımak için de projeler yapacağız. Birçok üyemiz adaylığım konusunda beni destekliyor" diye konuştu.
 
ALPAY OKYAY KİMDİR?
 
İzmir’de 1979 yılında dünyaya gelen Alpay Okyay, İzmir Özel Türk Koleji’ni bitirdikten sonra Üniversite eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde tamamladı. Askerliğini yaptıktan sonra küçük yaşlardan beri çırak olarak çalışmaya başladığı Adil Müftüoğlu Lokantası’nda dedesi ile birlikte iş yaşamına atılan Okyay, dedesi vefat ettikten sonra 3. Kuşak temsilcisi olarak 60 yıllık lokantanın yöneticisi oldu. Halen Annesi Sevgi Müftüoğlu ve kardeşi Alper Okyay ile birlikte Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nı yöneten Okyay, evli 1 kız çocuğu babası ve İngilizce biliyor.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 14:12

Etiketler : Dedesinin    Kurduğu    Oda    İçin    Aday    Oldu    Bölge   


Yorumlar

8082
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN