Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te Sağlıkçılardan Şiddet Protestosu

Gaziantep’te Sağlıkçılardan Şiddet Protestosu
Gaziantep'te, sağlık çalışanlarının üye olduğu sendikalar yaptıkları ortak açıklama ile doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları protesto etti.

 

Gaziantep- Kilis Tabip Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Türk Sağlık-Sen ve Sağlık-İş sendikası üyeleri öğle saatlerinde 25 Aralık Devlet Hastanesi önünde toplandı. Samsun’da kadın doğum uzmanı Doktor Aynur Dağdemir’in öldürülmesini protesto eden STK üyeleri, sağlıkta şiddetin son bulmasını beklediklerini ifade etti.
 
Eyleme katılan STK üyeleri adına konuşan doktor Nazmiye Adıbelli, geçmişte görevi başında öldürülen doktorlar Kamil Furtun ve Ersin Arslan’ın isimlerinin hastanelere verildiğini ancak bunun sağlıkta şiddeti önlemeye yetmediğini ve yetkililerin gerekli adımları atması gerektiğini belirterek şöyle dedi:
 
"Sağlık çalışanları evlerinden daha çok zaman geçirdikleri işyerleri olan hastanelerde öldürülmektedir. Bu konuda yetkililer adım atmıyor. Doktor Ersin Arslan’ın, Doktor Kamil Furtun’un isimlerinin hastanelere verilmesiyle sorun çözülmüyor. Sağlık konusunda kamu otoritesi olan Sağlık Bakanlığı’nın bu konuya gereken önemi vermesini, hekime ve kadına şiddeti önleme konusunda topluma yapıcı bir mesaj vermesini arzu ediyoruz."
 
Şiddeti protesto eden kalabalık, benzer durumlarda tepki vermeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 14:03

Etiketler : Gaziantepte    Sağlıkçılardan    Şiddet    Protestosu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9215
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN