Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Görmez’den, İşitme Engellilere Umre Müjdesi

Görmez’den, İşitme Engellilere Umre Müjdesi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kayserili 85 işitme engelliye, yarı yıl tatilinde Umre’ye gönderme müjdesi verdi.

 

İşitme engellilere Kuran-ı Kerim ve dini bilgiler öğretebilmek için din görevlileri tarafından kurulan İslam’ı Anlatan Eller Derneği, ’Hayatı Anlatan Eller Projesi’ kapsamında Ankara’ya gezi düzenledi. Kayserili 85 işitme engelli, gezi kapsamında Anıtkabir, Hacı Bayram Veli Camii, Millet Camii ve Ahmet Hamdi Akseki Camii’ni ziyaret etti. Kayseri heyeti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından da kabul edildi. Görmez, kabulde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görme engelliler için yapacağı çalışmaları anlattı ve soruları yanıtladı.
 
Kayseri heyetindeki bir işitme engelli, 3 Yıldır rüyasında sürekli Hac’ca ya da Umre’ye gittiğini ancak gerçek hayatta bunu yerine getirmeyi, engeli nedeniyle yerine getiremediğini, bu rüyasını gerçeğe dönüştürüp- dönüştüremeyeceğini sordu. Diğer engelliler de bu ifadeler üzerine gözyaşlarına hakim olamayarak kutsal topraklara gitmek istediklerini belirtti. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez bunun üzerine "Sizi burada getiren ve işaret dili tercümanı olan imamlarınız başınızda sizi 15 tatilde (yarı yıl tatili) Umre’ye göndermeye söz veriyorum" dedi. Bu söz üzerine Ankara gezisine katılan ve Umre sözü alan 85 işitme engelli, şimdiden Umre heyecanı yaşamaya başladıklarını ifade etti.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 13:14

Etiketler : Görmezden    İşitme    Engellilere    Umre    Müjdesi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4214
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN