Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sahipsiz Atlara Alıcı Çıkmadı

Sahipsiz Atlara Alıcı Çıkmadı
Edirne'de Valilik tarafından 5 bin lira maaşla tutulan çobanın yakaladığı ve Milli Emlak Müdürlüğü’nce ihaleyle satışa çıkarılan 8 ata alıcı çıkmadı.

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, geçen Mayıs kentte başıboş gezerek trafikte tehlike yaratan atların toplanması için 5 bin lira maaşlı çoban tuttu. Sokaklarda başıboş olarak gezen atlar toplanarak Kapıkule Sınır Kapısı yakınlarındaki Veteriner Müdürlüğü’ndeki bir ağılda bakıldı. Sahipleri bulunanlar teslim edilirken, bulunamayanlar ise ‘buluntu mal’ kapsamına alınarak Edirne Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü’nce ihaleyle satışa çıkarıldı.
 
Milli Emlak Müdürlüğü’ndeki satış ihalesine katılan olmadığı için atlar elde kaldı. En erken 1 ay sonra ihalenin tekrar yapılacağı bildirilirken, 350 ile 750 lira arasında fiyat belirlenen atların yeni ihalede de aynı fiyatlardan satışa çıkarılacağı kaydedildi.
 
DEVLETE MALİYETİ GÜNLÜK 25 LİRA
 
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, başı boş olarak yakalanan atların bakımlarının devlete günlük 25 liraya mal olduğunu ifade ederek bu nedenle satışa çıkardıklarını söylemişti.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 13:12

Etiketler : Sahipsiz    Atlara    Alıcı    Çıkmadı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4061
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN