Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege'de Uluslararası Toplantı

Ege'de Uluslararası Toplantı
Akciğer kanserine multidisipliner yaklaşımda Doğu Avrupa Ülkeleri için eğitim merkezi seçilen Ege Üniversitesi uluslararası eğitim toplantısına 3. kez ev sahipliği yaptı.

 

Her yıl yüzlerce akciğer kanser hastasının tedavi gördüğü, klinik ilaç araştırmalarının yapıldığı en önemli merkezlerden biri olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, geçtiğimiz günlerde 6 Doğu Avrupa ülkesinden gelen hekimleri ve iki global konuşmacıyı ağırladı. Toplantıyı düzenleyen Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Tuncay Göksel akciğer kanserinin ülkemizdeki durumununu değerlendirdi; “Türkiye’de yılda 30 bin yeni akciğer kanseri vakası görülüyor ve ne yazık ki bunun yalnızca yüzde 20’si cerrahi ile tedavi edilebilen erken evrede teşhis ediliyor. Sigara en büyük risk faktörü. Biz hekim olarak hastalarımızı en iyi şekilde tedavi edebilmek için kendimizi eğitiyoruz, her birey de hastalanmamak için önlem almalı, sağlığını düşünmeli ve özellikle sigarayı hayatından çıkarmalı" diye konuştu.
 
Konuk hekimlerden Prof. Dr. Nir Peled, konuşmasında akciğer kanseri tedavisinde kullanılan ilaçlarla ilgili güncel çalışma sonuçlarını paylaştı. Patoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ali Veral ise Ege Üniversitesi Patoloji Anabilim Dalı’nda son üç yıldır edinilen zengin moleküler test deneyimini ve buradaki kilit başarı noktalarını paylaştı.
 
Toplantının en önemli bölümlerinden biri, EÜTF’de 19 yıldan bu yana her hafta düzenli olarak gerçekleşen ve bu alanda örnek bir uygulama olan Akciğer Kanseri Konseyi Toplantısı oldu. Doktorlar Göğüs Hastalıklarından Tuncay Göksel, Medikal Onkolojiden Erdem Göker, Göğüs Cerrahisinden Kutsal Turhan ve Ali Özdil, Radyasyon Onkolojisinden Deniz Yalman, Patolojiden Ali Veral ve Deniz Nart, Radyolojiden Selen Bayraktar ve Naim Ceylan, Nükleer Tıp’tan Aylin Oral’dan oluşan konsey ekibi, konuk hekimlerle farklı olguları tartıştı. Konuk uzmanlar daha sonra çeşitli klinikleri ziyaret etti, çalışmaları inceledi.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 12:47

Etiketler : Eğitim    Şart    Bölge   


Yorumlar

1360
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN