Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Sağlık Turizmi İçin Hazırlık

İzmir'de Sağlık Turizmi İçin Hazırlık
İzmir’in sağlık ve turizm kuruluşları temsilcileri, İstanbul’da 7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’ne İzmir Kalkınma Ajansı koordinasyonunda katıldı.

 

İzmir’den kongreye katılan heyette, Balçova Termal Tesisleri, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi, İzmir Sağlık Turizmi Derneği, İzmir Üniversitesi Tıp Merkezi, Kent Hastanesi, Radisson Blue Çeşme Resort & Spa, İzmir Eğitim Diş Hastanesi yer aldı. Kongre açılışında bir konuşma yapan İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban “İzmir tarihi ve doğal zenginlikleriyle önemli bir turizm destinasyonudur. İzmir’i bu çerçevede ulusal ve uluslararası seviyede tanıtmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İzmir, medikal turizm, termal turizm, üçüncü yaş ve engelli turizmi alanlarını içeren sağlık turizminde, bu alanların hepsine hitap edecek altyapıya ve kaynaklara sahip" dedi.
 
İstanbul’da gerçekleştirilen 7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’nde 27 ülkeden sağlık sektörü ile ilgili yaklaşık 100 temsilcisi, toplamda ise yaklaşık 250 katılımcı yer aldı.
 
Türkiye’deki potansiyel sağlık turizmi destinasyonlarının tanıtıldığı oturumda, İzmir Kalkınma Ajansı Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Murat Çelik tarafından İzmir’i tanıtan bir sunum yapılırken; İzmir ortak standı kongre katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 12:41

Etiketler : Sağlık    Turizmi    İçin    Hazırlık    Bölge   


Yorumlar

2864
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN