Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolar, Düşen Uçağa Refleks Gösterdi

Dolar, Düşen Uçağa Refleks Gösterdi
Suriye sınırındaki uçağın düşürülmesiyle güne 2.84 seviyelerinden başlayan dolar 2.8630'a kadar yükseldi. Piyasalar bugün açıklanacak yeni kabineyi ve PPK özetlerini bekliyor.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sunacağı yeni kabineye odaklanan piyasalar, diğer yandan Kasım ayı PPK toplantısını bekliyor. Dün saat 17.22'de 2.8450/2.8455 seviyesinde olan dolar/TL, bu sabah saat 08.57'de 2.8480/2.8507 seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL ise 3.0266/3.0294 seviyesinde bulunuyor.
 
Yapılan açıklamaya göre bugün saat 11.00'de gerçekleşecek görüşmenin ardından Davutoğlu'nun düzenleyeceği basın toplantısıyla yeni kabineyi açıklaması bekleniyor.
 
Suriye sınırındaki uçağın düşürülmesiyle güne 2.84 seviyelerinden başlayan dolar 2.8630'a kadar yükseldi.
 
Davutoğlu Pazar günü yaptığı açıklamada, Pazartesi günü Erdoğan ile hükümet konusunda ilk istişareyi yapacaklarını söylemiş ancak resmi bir görüşme gerçekleşmemişti.
 
BABACAN VE ŞİMŞEK BEKLENTİSİ
 
Analistler, TCMB'nin bağımsızlığını tartışmaya açacak adımlar atmayacak ve reformlara odaklanacak bir ekonomi yönetimi açıklanmasını bekliyor.Bu çerçevede Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'in yeni kabinede yer almasının piyasada iyimser hava yaratacağı, tersi durumda ise olumsuz tepki görüleceği belirtiliyor.
 
PPK'DAN DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR
 
Öte yandan bugün saat 14.00'de Kasım ayı Para Politikası Kurulu (PPK) kararları açıklanacak.
 
TCMB'nin faiz tarafında bir adım atmak için ABD Merkez Bankası'nı (Fed) bekleyeceğini işaret etmesi nedeniyle Fed'in Aralık'taki kritik faiz toplantısı öncesi son PPK toplantısında kısa vadeli faizlerde bir değişikliğe gitmesi beklenmiyor. 
 
Öte yandan Fed'in Aralık ayında faiz artırımına gideceği beklentilerinin daha da yaygınlaşmasına karşılık analistler, TCMB'nin Fed sonrası piyasa tepkisini görmeyi tercih edebileceğini, TL'deki değerlenme de dikkate alındığında faiz artırımı yapmayabileceğini belirtiyor.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 10:12

Etiketler : dolar    döviz    ekonomi    piyasa    kur    düşen uçak       


Yorumlar

5818
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN