Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu Mesaja Sakın Tıklamayın

Bu Mesaja Sakın Tıklamayın
Twitter hesaplarına DM (Direct Message) yoluyla gelen virüslü mesajlar kullanıcılara Twitter'dan gelmiş edasıyla hesapların şifrelerini ele geçirmeye çalışıyor. Milyonlarca hesaba peşisıra gönderilen sahte mesajlardakki linke kesinlikle tıklanmaması gerekiyor.

 

Twitter'da son günlerde hızla yayılan bir mesaj kullanıcıları canından bezdirdi. DM yoluyla Twitter hesaplarına gönderilen ve kendine 'Security Turkey' adını veren sahte hesaplardan kullanıcıya gelen mesaj ise şöyle:
 
"Hesabın Twitter'a ait olmayan bir internet sitesi veya hizmeti tarafından ele geçirilmiş olabilir. Şimdilik hesabını güvenli tutabilmek amacıyla kilitledik. Size özel oluşturulan bağlantıdan yeniden giriş yaparak hesabını güvene almalısın."
 
Elbette mesajı gönderen de mesajın kendisi de sahte olduğundan hiçbir şekilde verilen bağlantı adresine tıklamamak ve söz konusu mesajı hemen silmek gerekiyor.
 
SAHTE MESAJLAR BİRBİRİNE BENZİYOR
 
Twitter'dan gelmiş gibi görünen bu sahte mesajların ortak özelliği hesabınızın tehlikede olduğunu söylemeleri ve sizi mutlaka bitly veya uzantılı kısaltılmış linkler aracılığıyla olası virüslerin bulunduğu adreslere tıklatmak.
 
TWITTER BÖYLE BİR UYARIDA BULUNMAZ
 
Twitter, sakıncalı gördüğü durumlarda kullanıcılara DM yoluyla değil mail yoluyla ulaşmayı tercih ediyor ve hiçbir şekilde mail adresinde herhangi bir link paylaşmıyor.
 
Sahte hesaplardan birinden de daha önce bu şekilde mesaj gelmiş ve yine bu sayfada okuyucularımızı uyarmıştık:

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 09:53

Etiketler : twitter    dm    mesaj    dikkat    virüs       


Yorumlar

8053
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN