Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriye Sınırında Uçak Düşürüldü!

Suriye sınırında, hangi ülkeye ait olduğu henüz bilinmeyen bir savaş uçağı Türk jetleri tarafından vurularak düşürüldü. Askeri kaynaklar, Türk F-16'larının sınır ihlali yapan bir uçağı düşürdüğünü doğruladı.Cumhurbaşkanlığı: Türkiye'nin hava sahasını ihlal ettiği ve uyarılara da aldırmadığı için angajman kuralları çerçevesinde düşürülen uçağın SU-24 tipi Rus uçağı olduğu kaydedildi.

 

Hava Kuvvetleri kaynakları, Türkiye-Suriye sınırında bir Rus uçağının Suriye tarafında Türkmenlerin olduğu bölgeye düştüğünü doğruladı. Aynı kaynaklar düşen uçağın milliyeti ve nasıl düştüğüne dair ayrıntılı bilgilerin Genelkurmay tarafından açıklanacağını söylemekle yetindi.
 
DAVUTOĞLU TALİMAT VERDİ, DIŞİŞLERİ "BİLGİLENDİRME" İÇİN HAREKETE GEÇTİ
 
Türk uçaklarının, Suriye sınırında sınır ihlali yapan uçağı düşürmesinin ardından, Dışişleri Bakanlığı da, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla harekete geçti. 
 
Dışişleri, uçak düşürme olayı konusunda başta BM ve NATO olmak üzere, uluslararası kuruluşları bilgilendirecek. Ayrıca koalisyon ülkelerine de yaşananlar hakkında bilgi verilecek.
 
 
"TÜRKİYE UYARDI"
 
Reuters'a konuşan bir Türk askeri yetkilisi, uçağın düşürülmeden önce yapılan uyarıları dikkate almadığını belirtti.
 
DAVUTOĞLU BİLGİ ALDI
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ile görüşerek bilgi aldığı bildirildi.   
 
DÜŞEN UÇAĞIN PİLOTU TÜRKMENLERİN ELİNDE İDDİASI
 
Türkiye’nin Suriye’de düşürdüğü savaş uçağının pilotlarından birinin, Bayırbucak bölgesinde Türkmenlerin elinde olduğu iddia edildi. Hatay Yayladağı'nda bulunan CNN TÜRK muhabiri Hatice Demircan düşürülen uçaktan atlayan 2 pilottan birinin Türkmenlerin elinde olduğu iddia etti. Demircan "Çatışmalar şiddetlenmişti, sabah saatlerinde yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre Türkmenler 3 tepeyi ele geçirdi 4. tepe için çatışma sürüyor" dedi. 
 
 
UÇAĞIN DÜŞTÜĞÜ KÖYDE 2 KİŞİ YARALANDI
 
Uçağın düştüğü bölgeden yoğun duman yükseldiği görüldü. Suriye sınırında düşen uçağın savrulan parçalarının Yayladağı ilçesinde Dutlubahçe köyünde 2 kişinin  yaralanmasına neden olduğu bildirildi.
 
GEÇEN AY İHA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ
 
Türk savaş uçakları 16 Ekim'de Suriye sınırı yakınlarında Türk hava sahasını ihlal eden Rus yapımı bir İHA düşürmüştü.  Başbakan Ahmet Davutoğlu olayın ardından yaptığı açıklamada, "Rusya bize, düşürülen İHA'nın kendilerine ait olmadığını söyledi" ifadesini kullanmıştı.

Yayın Tarihi : 24.11.2015 : 09:50

Etiketler : haber    haberler    suriye sınırında uçak düştü    suriye    jet    kanalben    ben tv       


Yorumlar

8602
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN