Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kızıyla Kazada Ölen Hamile Kadın İçin Karanfil Bıraktılar

Kızıyla Kazada Ölen Hamile Kadın İçin Karanfil Bıraktılar
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde minibüsün çarpması sonucu kızıyla birlikte hayatını kaybeden Çiğdem Güngör’ün yaşamını yitirdiği yere kadınlar karanfil bıraktı.

 

Geçen 17 Kasım günü, Abdulrezzak Aladağ Caddesi üzerinde meydana gelen kazada 21 SB 107 plakalı minibüs, evinden çıkıp yakınlarını ziyarete giden hamile olan 35 yaşındaki Çiğdem Güngör ile 9 yaşındaki kızı Zehra Güngör’e çarptı. Anne ve kızına çarptıktan sonra direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün kontrolünden çıkan minibüs, bir evin duvarına çarparak durdu. Kaza sonrası sürücü, minibüsü olay yerinde bırakıp kaçtı.
 
Kazadan sonra kaçan sürücü aranırken, Çiğdem Güngör hayatını kaybettiği yerde bugün anıldı. Belediye Eş Başkan vekili Mustafa Ergül, Belediye Eş Başkan yardımcısı Berrin Öztürk, DBP Eş Başkanı Hamide Turan, HDP Eş Başkanı Yıldız Seferoğulları ile Çiğdem Güngör’ün ailesininde aralarında bulunduğu onlarca kadın kaza yerine kırmızı karanfil bıraktı. ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ için yapılacak olan bütün etkinlikleri Güngör ailesinin anısına yapacaklarını belirten Doğubayazıt Belediyesi’ne bağlı Sema Yüce Kadın Dayanışma merkezi Sosyoloğu Özlem Arıcı, "Çiğdem kardeşimiz ve kızı Zehra’ya yapılan bu şiddet şeklini kınıyoruz. Doğubayazıt kadın kurumları olarak yargıda ’iyi hal’ indirimini kabul etmiyoruz. Dünya kadınları nezdinde bu olayı kınıyoruz. Biz kadınlar dayanışma içine girerek kadın katliamlarını, cinayetlerini, ihmal sonuçları ölümleri durdurabiliriz" dedi.

Yayın Tarihi : 23.11.2015 : 17:10

Etiketler : Kızıyla    Birlikte    Kazada    Ölen    Hamile    Kadın    İçin    Karanfil    Bıraktılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7173
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN