Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uludağ'da Jandarmaya Yeni Araç

Uludağ'da Jandarmaya Yeni Araç
Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, görev yapan jandarma arama kurtarma ekiplerine yüzde 60 dik, yüzde 40 yan meyilli yamaç ve sırtlarda hareket edebilen ve ATV araçlarının gelişmiş modeli olan ve Polaris Ranger diye adlandırılan iki UTV gönderildi.

 

Kayak sezonu yaklaşırken Uludağ’da güvenliğin yanı sıra arama ve kurtarma çalışmaları da yapan Uludağ Jandarma ekiplerine Jandarma Genel Komutanlığı’nca her türlü arazi şartlarında görev yapan ve yüksek manevra kabiliyetine sahip ATV araçlarının yeni modeli UTV’lerin Polaris Ranger modeli iki araç gönderildi. 2015 model olan ve yük kasası sayesinde her türlü malzeme taşıyabilen bu araçlar, yüzde 60 dik ve yüzde 40 yan meyilli yamaç ve sırtlarda hareket edebiliyor. Uygun yolda 120 kilometre hız yapabilen araçlar, emniyet kemeri takılmazsa 30 kilometre hızı aşamıyor. 
 
Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri tarafından dağda mahsur kalma olaylarına müdahalede kullanılacak araçlar, arkasına katılabilen paletli sedye sayesinde de yaralıların ilk yardım kuruluşlarını sevkinde de kolaylık sağlayacak.

Yayın Tarihi : 23.11.2015 : 16:25

Etiketler : Uludağdaki    Jandarmaya    Yüzde    lık    Dik    Rampaya    Tırmanabilen    Araç    Gönderildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7022
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN