Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uygurlardan Türkmenlere Destek

Uygurlardan Türkmenlere Destek
DÜNYA Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk, ’’Suriye’deki Esed zulmü ve zulmün arkasındaki devletler, Türkmen kardeşlerimize gerçekleştirilen cinayetlerin ortağıdır’’ dedi.

 

Tümtürk, Rusya’nın da hava yardımı ile Türkmen Dağı bölgesinde bulunan Türkmenlerin uğradığı saldırıların bir an önce son bulmasını dilediklerini söyledi. Dünyadaki zulüm, kan ve katliamların sadece Doğu Türkistan ile sınırlı olmadığını vurgulayan Tümtürk, ’’Burada zulüm, kan ve katliam sadece Doğu Türkistan sınırlarında değil, bizim hemen güneyimizde Türkmen Dağı Bölgesinde Türkmen kardeşlerimize karşı Beşer Esed zalimine Rusya’nın vermiş olduğu hava desteğine ve bombardımanla bugün Türkmen kardeşlerimiz maalesef şehit edilmekte, sivil halk katliama maruz bırakılıyor. Biz Türkmen kardeşlerimize devletimizin, Türk devletinin ve Türk milletinin, insanlık aleminin sahip çıkmasını, mazlum insanların katliamının engellenmesini talep ediyoruz’’ diye konuştu.

Yayın Tarihi : 23.11.2015 : 14:43

Etiketler : Dünya    Uygur    Kongresi    Başkan    Yardımcısından    Türkmenlere    Destek    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8877
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN