Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Menemen’de Cumhuriyet Balosu Coşkusu Yaşandı

Menemen’de Cumhuriyet Balosu Coşkusu Yaşandı
İzmir'in Menemen İlçesi’nde gecikmeli olarak düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda söylenen marşlara davetliler ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak eşlik etti.

 

Cumhuriyetin 92’nci yıldönümü kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de yapılması planlanan ancak Ankara’da yaşanan kanlı terör saldırısı nedeniyle ertelenen Cumhuriyet Balosu, Menemen Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi işbirliğinde düzenlendi. Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Balosu’na, CHP’li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve ADD Menemen Şube Başkanı Elif Orhan ev sahipliği yaptı.
 
Başkan Tahir Şahin gecede yaptığı konuşmada "Birbirimize ‘kaşının üzerinde gözün var’ deme hakkımız yok. Birbirimizi sevmek zorundayız. Yoksa yavaş yavaş Atatürkçü düşünceyi bitirmek için ellerinden ne geliyorsa, ne gerekiyorsa hepsini yapıyorlar. Birbirimize sarılacağız, birbirimizi seveceğiz, birbirimizi sayacağız ki; o karanlık güçlere geçit vermeyelim. Atatürkçü düşüncenin içinde Çanakkale Savaşları, Kurtuluş Savaşımız, bayrağımız, özgürlük, çağdaşlık, aydınlık var. Gerici, yobaz düşünceye geçit yok" dedi.
 
23 Aralık’ta gerçekleştirilecek Devrim Şehitlerimiz Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey’i anma törenlerinde yine yurdun dört bir yanından Atatürkçülerin Menemen’de buluşacağını hatırlatan Başkan Tahir Şahin, "Birlik ve beraberlik içerisinde yine devrim şehitlerimizi anacağız. 23 Aralık’ta yine tek vatan, tek devlet, tek millet ve kanla irfanla sulanmış ay yıldızlı bayrağımız tek bayraktır diyeceğiz" diye konuştu.
 
Yoğun ilgi gören baloda Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylendi. İzmir Müzik Organizasyonu İMO BAND Orkestrası’nın sunduğu Türk Sanat ve Türk Hafif Müziği eşliğinde yemeklerini yiyen davetliler, gecede sunulan Kuvayi Miliye Destanı’nı da büyük bir beğeniyle izledi. Gecenin sonunda davetliler, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak hep birlikte İzmir Marşı ve 10.Yıl Marşımızı büyük bir coşkuyla söyledi.

Yayın Tarihi : 23.11.2015 : 14:03

Etiketler : Menemende    Cumhuriyet    Balosu    Coşkusu    Yaşandı    Bölge   


Yorumlar

4968
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN