Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arnavutluk’tan Selçuk’a Kardeş Şehir Teklifi

Arnavutluk’tan Selçuk’a Kardeş Şehir Teklifi
İzmir'in Selçuk İlçesi’ni ziyaret eden Arnavutluk Koniskol Belediyesi temsilcileri Selçuk ile kardeş şehir protokolü imzalanması için Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ile görüştü.

 

AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Arnavutluk Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Shpetim Idrisi ve Konispol Belediye Başkanı Shuaip Bequri’yi makamında ağırladı. Aynı zamanda Adalet, Entegrasyon ve Birlik Partisi (PDIU) Genel Başkanı ve Türk-Arnavut Parlamenterler Dostluk Birliği Başkanı olan Shpetim Idrisi, Selçuk ile Konispol şehirlerinin kardeş şehir olmasını istediklerini söyledi. Seferihisar Belediyesi ve Arnavutluk Koniskol Belediyesi arasında imzalanan kardeş şehir protokolünü, Selçuk Belediyesi ile de imzalamak istediklerini belirten Konispol Belediye Başkanı Shuaip Bequri, bu kapsamda iki şehir arasındaki ilişkileri arttırmak istediklerini kaydetti. Seferihisarlı bir gurubun Atalarının izinden Arnavutluk’a giderek akrabalarını bulması, büyüklerinin yaşadıkları yerleri keşfetmesi ve akrabalarını Türkiye’ye getirmesi ile başlayan bu dostluğun imzayla resmileştiğini dile getiren Shuaip Bequri, Selçuk Belediyesi ile de aynı dostluğu kurmak istediklerini söyledi.
 
Yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bakıcı, kurulmak istenen bu dostluğa sıcak baktıklarını ve bununla ilgili çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.
 
Başkan Bakıcı, konuklarına Selçuk’un simgesi olan Artemis heykelciği hediye etti.

Yayın Tarihi : 23.11.2015 : 12:29

Etiketler : Arnavutluktan    Selçuka    Kardeş    Şehir    Teklifi    Bölge   


Yorumlar

8518
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN