Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Devlet Korosu’ndan 30. Yıl Konseri

İzmir Devlet Korosu’ndan 30. Yıl Konseri
Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 26 Kasım Perşembe akşamı vereceği konserle 30. sanat yılını kutlayacak.

 

1985 yılında kurulan ve ilk konserini 21 Nisan 1986 tarihinde dönemin Başbakanı rahmetli Turgut Özal’ın huzurunda Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren Koro, yurdun birçok ilinde ve ayrıca Tunus, Almanya, Fas, Cezayir, Mısır, Danimarka, İsveç, Hollanda, ve Makedonya’da değişik tarihlerde konserler verdi. 2011 Yılından itibaren de Koro Şefliğine atanan Erhan Parlat yönetiminde çalışmalarını sürdüren ve başarılı konserlerine devam eden İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu 30. sanat yılını kutlayacağı bu sanat sezonu içerisinde 11’i Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, beşi de Özel Ege Lisesi’nde olmak üzere toplam 16 periyodik konser verecek. Ayrıca altı değişik dinletiyle, Koronun Atatürk İl Halk Kütüphanesi yanındaki Prova ve Dinleti Salonu’nda İzmirli sanatseverlerin huzurunda olacak.
 
26 Kasım Perşembe akşamı gerçekleştirilecek 30. yıl kutlama konserinin ilk bölümünde Ferahnâk makamında eserleri Koro seslendirilecek, ardından konserin solisti Mustafa Uğur, Şevkefzâ makamında dört eserle sanatseverlerin karşısında olacak. İkinci bölümde "Niçin terk eyleyip gittin a zalim" "Bir gamlı hazanın seherinde ısrara ne hacet yine bülbül" "Sana ey canımın canı efendim" gibi sevilen Kürdili Hicazkâr eserler beraber ve solo olarak seslendirilecek. Konser sonrası verilecek kokteyl ile İzmir Devlet Korosu 30. sanat yılını kutlayacak. Saat 20.00’de başlayacak konser halka açık olarak düzenlendi.

Yayın Tarihi : 23.11.2015 : 11:52

Etiketler : İzmir    Devlet    Korosundan    Yıl    Konseri    Bölge   


Yorumlar

2623
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN