Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yanan Ahşap Bina Söndürülürken Çöktü

Yanan Ahşap Bina Söndürülürken Çöktü
Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi’nde, kimsenin yaşamadığı 2 katlı ahşap binada yangın çıktı. Lodosun etkisiyle hızla büyüyen yangın söndürülürken bina yıkıldı.

 

Merkez Osmangazi ilçesi Hocanaib Mahallesi Demirkapı Cadde Yüksek Kaldırım Sokak üzerinde kimsenin oturmadığı iki katlı ahşap binada, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın lodosun da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Binanın arkasında bulunan yatılı ortaokuldaki öğrenciler dışarı çıkartılarak okul boşaltıldı. Alevlere teslim olan bina cayır cayır yandı. Binanın ahşap olması ve rüzgarın da etkisiyle alevlerin metrelere yükseldiği yangına olay yerine gelen iki itfaiye aracı müdahale etti. Lodos nedeniyle şehirde meydana gelen çatı uçması, yıkım gibi olaylara da müdahale eden itfaiye ekiplerine vatandaşlar da evlerinden çektikleri hortumlarla yardım etti.
 
BÜYÜK GÜRÜLTÜYLE ÇÖKTÜ
 
Takviye itfaiye ekiplerinin beklendiği sırada yanmaya devam eden bina büyük bir gürültü ile yıkıldı. Önce yan duvarı yıkılan binanın üst katı tamamen çöktü. Söndürme çalışmaları sırasında binadan düşen tahta parçaları itfaiyecilere zor anlar yaşattı.
 
Yangın, bitişikte bulunan bir başka bina ile Turgut Yılmaz İpek Yatılı Bölge Orta Okulu’na sıçramadan söndürüldü. Bitişikteki binanın yan duvarı ve çatısı hasar gördü.
 
Yangınla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yayın Tarihi : 22.11.2015 : 14:51

Etiketler : Yanan    Ahşap    Bina    Söndürülürken    Çöktü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4052
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN