Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diyarbakır’da Büyük Uyuşturucu Operasyonu

Diyarbakır’da Büyük Uyuşturucu Operasyonu
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadale (KOM) ekipleri, merkez Sur İlçesi’ne bağlı Yeşilköy Mahallesi’nde yaptığı aramada, toprağın altına, saman ve ormanlık alan içine gizlenmiş 715 kilosu kubar, 26 kilosu toz olmak üzere toplam 741 kilo esrar maddesi ele geçirildi.

 

Merkez Sur Jandarma Karakolu’na bağlı KOM ekipleri, Yeşilköy Mahallesi’nde narkotik köpleri Altın, Caka ve Haklı’nın arama faaliyetiyle toprak altına ve saman ile ormanlık alana gizlenmiş 741 kilo esrar maddesi ele geçirildi. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
 
"Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Sur/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığınca Yeşilköy mahallesinde kaçakçılık ve uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında arama faaliyeti icra edilmiştir. Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde Narkotik Köpekleri (Altın, Caka ve Haklı) ile birlikte icra edilen aramada; evlerin önündeki arazide ot ve saman yığınları, ağaç araları, traktör römorku ve toprağa bidonlar ile gömülü vaziyette gizlenmiş, uyuşturucu madde (715 kg kubar esrar ile 26 kg toz esrar maddesi) ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş olup, olay ile ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, kaçakçılığın önlenmesi ve uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir."

Yayın Tarihi : 22.11.2015 : 14:01

Etiketler : Diyarbakırda    Kilo    Esrar    Ele    Geçirildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6500
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN