Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kürt Yönetimi, Irak’a Girenlerin Parmak İzini Alıyor

Kürt Yönetimi, Irak’a Girenlerin Parmak İzini Alıyor
Şırnak’ın Silopi İlçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı’ndan Irak’a giriş yapanların artık Kürt yönetiminin kontrolünde bulunan Halil İbrahim Sınır Kapısı’nda parmak izleri de alınmaya başlandı.

 

Habur Sınır Kapısı’ndan Irak’a geçiş yapan araç ve yolcuların Kürt yönetiminin denetinde bulunan Halil İbrahim Sınır kapısında uzun kuyruklar oluşturduğu gözlenirken, kuyruğun Kürt yönetiminin yeni uygulamaya koyduğu parmak izi sisteminden kaynaklandığı belirtildi. Daha önce Irak’a giriş yapanların pasaport kontrolü sırasında kamera ile fotoğraflarını çeken Kürt yönetimi, artık parmak izi de almaya başladı. Bu uygulamayla kapıda uzun kuyruk oluştu.
 
Şoförler, yeni uygulamaya konulan parmak izi verme işleminin kayıt işlemini uzattığını, parmak izi alma işleminin yanı sıra daha önce uygulamada olan fotoğraf çekiminin de devam ettiğini söyledi.
 
Bu arada Türkiye’den Irak’a yolcu taşıyan araçlarda, şoför hariç en az 3 yolcu bulunması zorunluluğu da getirildi. Araç sahipleri yeni başlanan uygulama nedeniyle yolcularını birbirleri ile paylaşarak geçici çözüm buldu.

Yayın Tarihi : 22.11.2015 : 13:30

Etiketler : Kürt    Yönetimi    Iraka    Girenlerin    Parmak    İzini    Alıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2221
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN