Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karikatür Yarışması Sonuçlandı

Karikatür Yarışması Sonuçlandı
İzmir’de, Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen Ulusal Karikatür Yarışması’nda seçici kurul üyeleri, saatler süren toplantının ardından en iyi karikatürleri seçti.

 

Bayraklı Belediyesi tarafından konusu serbest olarak belirlenen Ulusal Karikatür Yarışması’na 235 çizer 454 eserle katıldı. İzmir Karikatürcüler Platformu Başkanı Mustafa Yıldız, Karikatürist Levent Dağaşan, Lütfü Çakın, Ömer Çam, Sadık Pala ve Saadet Demir Yalçın ve belediye yetkililerinden oluşan seçici kurul üyeleri saatler süren bir toplantının ardından 18 yaş altı özel ödülü, mansiyon ve genel kategoride dereceye giren karikatürleri özenle seçti.
 
DERECEYE GİRENLER
 
Seçici Kurul toplantısı sonunda birinciliği Mehmet Kahraman, ikinciliği Serdar Günbilen, üçüncülüğü Bayram Bağcı elde etti. Mehmet Saim Bilge, Kaan Saatçi ve Oğuz Gürel eserleriyle mansiyona layık görülürken Şamil Benar, Kerem Yörük ve Melek Sain 18 yaş altı özel ödüllerinin sahibi oldu. Ödüller önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan sergi ve törenle sahiplerine verilecek.
 
BİRBİRİNDEN GÜZEL KARİKATÜRLER GELDİ
 
İlk kez karikatür yarışması düzenlediklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Yarışmamıza ilgi gerçekten çok fazla oldu. Birbirinden değerli karikatürle başvuru oldu. Seçici kurulumuz gerçekten zorlandı. Özellikle çocuklarımızın çizdiği karikatürler birer harika. Yarışmamıza katılan herkesi tebrik ediyorum. Önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz bir törenle derecele girenleri ödüllerini vereceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 22.11.2015 : 12:10

Etiketler : Karikatür    Yarışması    Sonuçlandı    Bölge   


Yorumlar

4921
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN