Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hastanede Beslenme Eğitimi

Hastanede Beslenme Eğitimi
Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarına sağlıklı beslenme konusunda eğitim verildi, doğru bilinen yanlışlar anlatıldı.

 

Diyetisyen Ebru Tosunoğlu tarafından hastanenin eğitim salonunda verilen eğitime hasta ve hasta yakınları katıldı. Hastane Eğitim Hemşireliği Birimi’nin organize ettiği eğitimde obezitenin ne olduğu anlatıldı, zayıflamayla ilgili doğru bilinen yanlışlara değinildi. Eğitimde "Kızarmış ekmeğin kalorisi düşüktür", "Ilık su, limonlu su zayıflatır", "Kepek ekmeğinin, esmer şekerin kalorisi düşüktür", "Termal eşofmanlar zayıflatır" gibi doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgiler verildi. Ayrıca "Diabet (şeker) hastalarında beslenme", "Dukan gibi protein diyetlerinin hatalı yanları" konularına değinilirken, sağlıklı, dengeli, bilinçli beslenmenin önemi anlatıldı ve doğru beslenme hakkında önerilerde bulunuldu. Eğitim, karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti. Zaman zaman renkli ve farklı sorularla interaktif olarak geçen eğitimden memnun kaldıklarını dile getiren katılımcılar, tekrarlanmasını istedi.
 
Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat yaşamak için sağlıklı beslenmenin çok önemli olduğunu belirten Diyetisyen Ebru Tosunoğlu, "Türkiye istatistik Kurumu 2014 verilerine göre her beş kişiden biri obez ve bu nedenle toplumun bu konuda daha fazla bilinçlenmesi gerekiyor. Beslenme konusunda bilinçli ya da bilinçsiz herkesin sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hayatına dahil etmesi zorunlu bir hal aldı. Hipokrat’ın deyimiyle ’Besinler ilacınız, ilacınız besininiz olsun.’ Katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 22.11.2015 : 11:22

Etiketler : Hastanede    Beslenme    Eğitimi    Bölge   


Yorumlar

5603
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN