Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tıp Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi

Tıp Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi
Gaziantep Sanko Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde eğitim gören birinci sınıf öğrencileri, törenle beyaz önlük giydi. Törende konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, öğrencilerden hastalara anne ve babaları gibi davranmaları uyarısında bulundu.

 

Sanko Hastanesi’nde düzenlenen ‘Beyaz Önlük Giyme’ törenine Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, öğretim üyeleri ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende konuşan Abdulkadir Konukoğlu, üniversiteyi kar amaçlı kurmadıklarını hatırlattı ve öğrencilerden mütevazı olmaları tavsiyesinde bulundu. Mezun olacak öğrencilerin şifa dağıtmaya başlayınca hastalara yakını gibi davranması önerisinde bulunan Konukoğlu, "İnsanlar yükseldikçe mütevazi olmalı. Siz hastaya anneniz babanız gibi bakmayıp güler yüzle karşılamazsanız o ilaçlar bir işe yaramaz. Biz bunu gördük" dedi.
 
Konukoğlu, konuşmasının ardından geçen yıl birinci sınıfa başlayan ve bilimsel araştırma projelerinde başarı sağlayan iki öğrenciye başarı belgesi verdi. Yapılan konuşmaların ardından Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine hocaları tarafından beyaz önlükleri giydirildi.

Yayın Tarihi : 21.11.2015 : 19:05

Etiketler : Gaziantepte    Tıp    Öğrencileri    Beyaz    Önlük    Giydi    Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1014
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN