Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İhracat İçin Güçbirliği

İhracat İçin Güçbirliği
Ege İhracatçı Birlikleri ve İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği ihracatta yaşanan sorunların çözümü amacıyla işbirliği yapacak.

 

 
Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, ihracatçılarla gümrük müşavirlerinin ortak amacının Türkiye’nin ihracatını arttırmak olduğunu, iki meslek grubunun da aynı gemide bulunduğunu kaydetti. Türkiye’nin ihracatının artması için çaba gösteren iki meslek grubunun daha yoğun işbirliği yapmasını amaçladıklarını anlatan Ünlütürk, "Özellikle Ege Bölgesi ihracat rakamlarının gerçek potansiyelinin ortaya çıkmasında gümrük müşavirlerimize büyük görevler düşüyor. Bu hususta bundan sonraki süreçte gümrük müşavirlerimizle daha yoğun işbirliği içinde olacağız" dedi.
 
İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Taşkın Dalay, KOBİ niteliğindeki mevcut ihracatçılara ve potansiyel ihracatçılara yönelik ’İhracatçı ve İthalatçı nasıl olunur?’ Seminerini Ege İhracatçı Birlikleri işbirliğinde düzenleme teklifinde bulundu.
 
Ege İhracatçı Birlikleri ile devam eden verimli işbirliğini daha ileri taşımak istediklerini belirten İGMD Başkanı Taşkın Dalay "İhracatçılara yönelik Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi (TAREX) ile ilgili, EİB YK üyeleriyle Gümrük Müşavirleri Derneği üyeleri arasında genel bilgi alışveriş toplantısı ve Dahilde İşleme Rejimi’nin detaylı anlatıldığı bir eğitim düzenleyebiliriz. Eğitim verecek konularında uzman isimleri birlikte tespit edebiliriz" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 21.11.2015 : 12:41

Etiketler : İhracat    İçin    Güçbirliği    Bölge   


Yorumlar

2112
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN