Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kuzey Irak Türkiye’den Su Ürünleri İstiyor

Kuzey Irak Türkiye’den Su Ürünleri İstiyor
Su Ürünleri Tanıtım Grubu Kuzey Irak’ta, Erbil kentinde 16-19 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen Irak Agrofood Fuarı’na katıldı.

 

 
110 firmanın katıldığı Irak Agrofood Fuarı’nda STG standının en yoğun ilgi gören stantlardan biri olduğunu kaydeden Su Ürünleri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Melih İşliel, “2015 yılında 16. Fuar katılımımızı Erbil Irak Agrofood Fuarı’na gerçekleştirdik. Bu fuara ikinci kez katıldık. Kuzey Irak’ta Türkiye’den yoğun bir şekilde su ürünleri talebi var. Fuara hem ithalatçıların, hem de halkın ilgisi yoğundu. Başarılı bir tanıtım etkinliğine imza attık" dedi.
 
Türkiye’nin 2014 yılında Irak’a yaptığı su ürünleri ihracatının 15 milyon 25 bin dolar seviyesinde olduğuna işaret eden STG Başkanı İşliel “Türkiye Irak’ın gıda tedariğinde birinci ülke konumunda. Türk ürünlerine yoğun bir ilgi var. Bu ilgiyi daha büyük çapta fırsata çevirmek istiyoruz. Irak’ta özellikle dondurulmuş su ürünleri talebi fazla" dedi.
 
Su Ürünleri Tanıtım Grubu’nun Irak Agrofood Fuarı’ndaki standını Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Hükümet Sözcüsü Sefin Dizai, Irak Türkmen Milletvekili Aydın Maurouf ve Türkiye’nin Erbil Konsolos Yardımcısı Salih Çınar ziyaret etti. Fuarda STG’yi STG Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Yeniçıkmaz ve EİB Uzman Yardımcısı Barış Koçtürk temsil etti.
 
 

Yayın Tarihi : 21.11.2015 : 12:26

Etiketler : Kuzey    Irak    Türkiyeden    Su    Ürünleri    İstiyor    Bölge   


Yorumlar

2683
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN