Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Muhalifler 2 Köyü IŞİD’den Aldı

Muhalifler 2 Köyü IŞİD’den Aldı
Kilis’in karşısındaki Suriye köylerinde IŞİD ile muhalif grupların oluşturduğu Fetih Ordusu arasında aralıklarla çatışmalar sürüyor. Dün muhalif grupların Türkiye sınırındaki 2 köyü IŞİD’den almasıyla çatışmalar iç kesimlere kaydı.

 

 
Kilis’in Akıncı Köyü karşısındaki Suriye’nin Harceli ve Delha köylerinde, dün koalisyon ülkelerinin savaş uçakları havadan IŞİD hedeflerini bombalarken, karadan da muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu saldırı düzenledi. Gün boyu süren çatışmaların ardından Türkiye sınırına yakın noktadaki Harceli ve Delha köyleri IŞİD’den temizlenerek muhaliflerin kontrolüne geçti. Bu gelişmenin ardından IŞİD militanları ise iç kesimlerdeki Savran ve Baragat köylerinin bulunduğu bölgelere çekildi.
 
ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR
 
2 köyün kontrolünü eline alan muhalifler, bu sabah IŞİD militanlarının bulunduğu Savran ve Baragat köylerinin olduğu bölgeye yöneldi. Sınırın iç kesimlerinde olan köylerde yaşanan çatışmalar sırasında ateşlenen havan ve roketlerin patlama sesleri Türkiye tarafından da duyuldu. İç kesimlerdeki çatışmalar sırasında zaman zaman yükselen dumanlar Türkiye tarafından görülürken, bombardıman yapmayan savaş uçaklarının da çatışma bölgelerinde keşif uçuşu yaptığı görüldü.
 
Çatışmaların aralıklarla sürdüğü Suriye tarafındaki gelişmeleri yakından takip eden güvenlik güçleri sınır hattında önemlerini artırdı.

Yayın Tarihi : 21.11.2015 : 11:33

Etiketler : Muhalifler    Köyü    Işidden    Aldı    Çatışmalar    İç    Kesimlere    Kaydı    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9777
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN