Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Paris’te Noel Pazarını İçişleri Bakanı Açacak

Paris’te Noel Pazarını İçişleri Bakanı Açacak
Paris valiliği terör saldırılarından sonra Strasbourg Noel pazarının açılmasına karar verdi. 1570 yılından bu yana kurulan Avrupa’nın en eski pazarlarından Paris Noel pazarı bu yıl 445. kez yeniden kurulacak.

 

 
Yoğun güvenlik önlemleri altında polis güçleri, asker, zırhlı kuvvetler desteğiyle Noel pazarı, 27 Kasım’da Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazenuve tarafından resmen açılacak. Fakat her yıl 2 milyon turistin ziyaret ettiği Noel pazarı bu yıl erken kapanacak.
 
Normalde yılbaşı gecesine kadar açık olan, Noel pazarı Noel Bayramı’nın ilk gününde (24 Aralık) kapanacak. Programda yer alan küçük çocuklara yönelik gösteriler ise güvenlik açısından iptal edildi. Strasbourg Katedrali’nin giriş ve çıkışlarında el çantaları ve eşyalar güvenlik güçleri tarafından aranacak.
 
Strasbourg Noel pazarı 445 yıllık tarihinde iki kez kapanmıştı. Birinci ve ikinci dünya savaşlarında Noel pazarı kurulmadı. Güvenlik güçleri Noel pazarında devriye gezerek şüpheli kişi ve eşyaları kontrol edecek. Pazarın kurulacağı alanda şimdiden yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Yayın Tarihi : 21.11.2015 : 10:29

Etiketler : Pariste    Noel    Pazarını    İçişleri    Bakanı    Açacak    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8000
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN