Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Toprak'tan Paris Bombacısıyla İlgili Flaş Açıklama

Toprak'tan Paris Bombacısıyla İlgili Flaş Açıklama
Fransa’nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da gerçekleştirdikleri bombalı terör saldırısında ölen teröristlerden Ahmad Al Mohammad'ın, İzmir'de bir otelde kaldığı iddiaları üzerine Vali Mustafa Toprak'tan açıklama geldi.

 

Fransa'da 13 Kasım'da farklı noktalarda yaşanan terör saldırılarına katılanlardan birisinin ise, sahte Suriye pasaportu kullanan Ahmad Al Mohammad, olduğu açıklandı. Ahmad Al Mohammad'in saldırıdan önce İzmir'deki otele kayıt yaptırıp iki gün kaldıktan sonra ayrıldığı ileri sürüldü. 
 
Konuyla ilgili, açıklama yapan İzmir valisi Mustafa Toprak, söz konusu iddiayı doğrulamadı. Ellerinde böyle bir kayıt olmadığını da söyleyen Mustafa Toprak, ancak söz konusu terörist yada terör örgütüyle bağlantılı kişilerin, resmi olmayan yollardan gelip geçtiklerine yönelik bir tespitte bulunmalarının imkansız olduğunu ifade etti. 
 
PARİS BOMBACISININ BASMANE'DE KALDIĞI İDDİA EDİLDİ
 
Paris'teki bombalı saldırılar sonrasında, istihbarat birimlerinin, bölgede incelemelerde bulundukları da öğrenildi. Ancak terörist Ahmad Al Mohammad'in, kentten geçtiğine yönelik gerçek bir bilgi elde edemedi. İstihbarat birimleri, zaten gerçek ismi Fransa tarafından henüz belirlenemeyen teröristle aynı ismi taşıyan bir kişinin varlığını tespit ettiklerini, ancak onun da aynı kişi olmadığının, eldeki kayıtlara göre kuvvetli ihtimal olduğunu ifade etti.
 
Bu arada otel yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadı ve ellerinde var olan bilgileri, gerekli birimlere teslim ettiklerini söylemekle yetindi.

Yayın Tarihi : 20.11.2015 : 14:54

Etiketler : izmir valisi    mustafa toprak    suriyeli    bombacı    basmane    terör    saldırısı    otel       


Yorumlar

5728
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN