Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Işid Zanlısı Yakalandı

Işid Zanlısı Yakalandı
İsveç istihbarat örgütü ile polisini alarma geçiren terör örgütü IŞİD zanlısı İsveç’in kuzeyindeki Boliden kentinde düzenlenen bir operasyonla yakalandı. İsveç istihbarat örgütü SAPO Çarşamba günü yaptığı açıklamada İsveç’te terör zanlıları bulunduğu istihbaratı üzerine terör tehdit seviyesininin beş derecelik üzerinden 3’ten 4’e çıkartıldığını açıklamış, zanlının resmini yayınlamıştı.

 

İsvec Başbakanı Stefan Löfven yaptığı yazılı açıklamada ”Aranan zanlının bu kadar kısa sürede yakalanmasından çok etkilendim’’dedi.
 
İsveç polisi terör zanlısı Mutar Muthanna Macit’in yakalanması için dün akşam Boliden kentindeki 50 evden oluşan mülteci kampına operasyon düzenledi.Mutar Muthanna Macit’in son mülteci dalgasında İsveç’e giriş yaptığı belirtiliyor.Kampta yaşayan diğer sığınmacılar yakalanan zanlının en az üç haftadan beri kampta yaşadığını söylediler.
 
İsveç televizyonu SVT’nin haberinde,Boliden kentinde yaşayan bir kadının zanlıyı yayınlanan resimlerinden benzetip polise yaptığı ihbar üzerine yakalandığı belirtildi.
 
Yakalanan terör zanlısının Irak ve Suriye’de IŞİD saflarında savaştığı belirtilirken SAPO basın sözcüsü Sirpa Franzen tutuklama ile ilgili ’’Henüz ayrıntıları aktaramam.Soruşturma ile ilgili hala araştırılması gereken noktalar var.Polis soruşturmasının zarar görmesini istemiyoruz’’dedi.

Yayın Tarihi : 20.11.2015 : 11:32

Etiketler : İstihbarat    Örgütünü    Alarma    Geçiren    Işid    Zanlısı    Yakalandı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4748
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN