Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Micro'dan Macro Cosmos'a

Micro'dan Macro Cosmos'a
Micro'dan Macro Cosmos'a başlıklı karma sergi 31 Kasım 2015 tarihine kadar Pera Sanat Galerisi / İstanbul’da Mustafa Altıntaş küratörlüğünde izleyiciyle buluşuyor.

 

“Cosmos” birçok kısım ve öğeden oluşmuş düzenli bir sistem, bilimsel olarak varlığı bilinen ve düşsel olarak tasarlanan her türlü evren; acun anlamına geliyor, Kaos’un.
 
Karşıtı olarak cosmos; “ düzenli’’ “ahenkli” sistem, evren olarak tanımlanıyor ve bu kavram ilk kez düşünür Pisagor tarafından ortaya atılarak tartışmaya açılmıştır.
 
Sübliminal bir kavram olarak bilimsel bilimin en uç merak ve keşif konusu olarak Cosmos; çağımızın tüm sanatlarına düşünsel altyapı olmuştur. Özellikle sinema sanatı bu gün; bilim kurgu biçiminde, bu alanı tamamen bilgi ve bilimin ışığında taramaktadır. Resim sanatında çok eskilerde betimlenmiş arketiplerden günümüze kadar Cosmos öyle ya da böyle konu olmuşsa da, günümüzde Micro/Macro Cosmos sanatın önemli bir süjesi olmuştur. Sanatçılarımız plastik sanatın farklı dallarındaki yorumlarıyla bu konuyu işleyerek sergi izleyicisini yeni bir düşünsel boyuta taşımayı deneyeceklerdir.
 

Yayın Tarihi : 20.11.2015 : 08:56

Etiketler : Micro\'dan Macro Cosmos\'a    cosmos    resim    ahenk    sistem    evren    Pisagor    eser    sanat    Mustafa Altıntaş    Sübliminal    kavram    sergi    düşünsel boyut   


Yorumlar

1093
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN