Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engin, Yeniden Aday Olacak mı?

Engin, Yeniden Aday Olacak mı?
CHP eski İzmir İl Başkanı Ali Engin, il başkanlığına aday olmadığını açıkladı. Engin, ''Sadece sosyal medya üzerinden televizyonlardan İzmir’i AKP’ye dar edemezsiniz. Köylere gitmelisiniz, ilçeleri gezmelisiniz, gitmelisiniz. İzmir örgütü böyle bir komutan arıyor'' sözleriyle mevcut yönetimi eleştirdi.

 

 
CHP eski İzmir İl Başkanı Ali Engin, eski Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu ile birlikte 2012 yılından bugün partide görev yapmış ilçe başkanları ve il yöneticileriyle kahvaltıda buluştu. Karşıyaka Belediyesi’nin Gondol tesislerinde düzenlenen toplantıya 120 kişiden 30’u katıldı. İl yöneticilerinden Ali Karabay, Niyazi Arslan, Züleyha Bingöl, Banu Özdemir, Dilek Bilgin, Nazan Çetin, Bedri Eren ve Orhan Karaoğlu, il eski yöneticileri Levent Çılı, Rıza Gök, Dikili, Kiraz, Tire mevcut ilçe başkanları ile Karşıyaka, Konak, Çiğli, Karabağlar, Selçuk, Foça, Kemalpaşa, Kiraz, Menderes ve Bayındır eski ilçe başkanları yer aldı.
 
Eski İl Başkanı Engin, il başkanlığına aday olmadığını açıkladı ve "Yeniden il başkan adayı olma düşüncem yok. Üç yıl boyunca il başkanlığı yaptım. Yenilenmeye gerek var. Yapamadıklarımızı başkaları yapacaklardır. Bu görevi yapacak çok arkadaşımız var. Toplumla bağ kuracak, İzmir’i AKP’ye dar edecek arkadaşlarımız var. Sadece sosyal medya üzerinden televizyonlardan İzmir’i AKP’ye dar edemezsiniz. Köylere gitmelisiniz, ilçeleri gezmelisiniz gitmelisiniz. İzmir örgütü böyle bir komutan arıyor. Sade bir üye olarak partime destek olmaya devam edeceğim. Siyaset dışı kalmayacağım" dedi. Olağanüstü kurultaya gerek olmadığını, genel başkanın başarılı olduğunu ileri süren Engin’in bu sözleriyle kendisinin Parti Meclisi’ne hazırlandığı il başkanı olarak da Sinan Karamustafaoğlu’na destek verdiği öne sürüldü.
 
Sinan Karamustafaoğlu, toplatında il başkan adayı isminin belirlenmeyeceğini belirterek, "Bu toplantı şu ya da bunun için yapılan bir toplantı değildir. Bir gruba bağlı hareket değildir. Bu toplantılarda konuşacaklarımızı önümüzdeki süreçlerde dile getireceğiz. İktidar değilsek başarılı değiliz. Bunları bu toplantılarda konuşacağız" dedi. Toplantı daha sonra basına kapatıldı.

Yayın Tarihi : 19.11.2015 : 12:45

Etiketler : Aday    Değil    Ama    Komutan    Arıyor    Bölge   


Yorumlar

3162
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN