Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Üniversiteler Slogan İle Gelişmez'

'Üniversiteler Slogan İle Gelişmez'
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, 3’üncü Nesil Üniversite hedefi ile göreve geldiklerini belirterek, “Bizim bu hedefimiz sadece slogan ile kalmayacak. Önümüzdeki dört yıl içerisinde hedeflerimizi gerçekleştirmiş olmak için çalışıyoruz. Yoksa üniversiteler sadece slogan ile gelişmez” dedi.

 

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Polonyalı heyeti makamında ağırladı. Polonya Zabrze Belediye Başkanı ve Yüksek Silesya Belediye Başkanları Konseyi Başkanı Malgorzata Manka Szulik, Zabrze Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gabriela Pudlo Chojnacka, Polonya İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski, Silesya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ryszard Bialecki ve Polonya Bursa Fahri Konsolosu Fatma Durmaz Yılbirlik’in bulunduğu heyeti kabul eden UÜ Rektörü Ulcay, yapılacak her türlü işbirliği teklifine üniversite yönetiminin hazır olduğunu söyledi.
 
“ÇALIŞMALARIMIZ SEKTÖRDE KARŞILIK BULMALI”
 
İki devletin tarihte birbirleri ile hiç savaşmadığını ve bu yüzden de Türklerin Polonyalıları kendilerine yakın gördüklerini belirten Rektör Ulcay, heyete üniversitenin yapısı ve devam eden projeleri hakkında bilgi verdi.
 
Türkiye’nin ilk 20 üniversitesi arasında yer aldıklarını vurgulayan Ulcay, “72 bin öğrenci ve 7 bine yakın çalışanımız var. Bunların bir kısmı meslek yüksekokullarımızda ve farklı ilçelerde okuyor. Bizler de yönetime yeni geldik. Yeni yönetim olarak yeni bir slogan ile hedeflerimizi ortaya koyduk. Bunun adı da 3’üncü Nesil Üniversite. Sanayiciler ile ilişkilerimizi arttırmaya çalışıyoruz. Bunun alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımızı ve projelerimizi de bu hedef içerisinde yürütüyoruz. Üniversiteleri geliştirmek ve toplumum faydasına çalıştırmak sloganlar ile olmuyor. Öğrenci, program, akademisyen ve iyi planlama gerekiyor. Bizler bu hedeflerimizi 4 yıl içerisinde büyük oranda hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için çalışacağız. Üniversite çalışmalarının sektörde karşılık bulacağı bir sistemi hayata geçirirsek hedeflerimize de ulaşmanın önünü açmış olacağız” diye konuştu.
 
“ZABRZE, SİZİ AĞIRLAMAYA HAZIR”
 
Zabrze kenti Belediye Başkanı ve Yüksek Silesya Belediye Başkanları Konseyi Başkanı Malgorzata Manka Szulik ise yapılan ziyaretin bundan sonra atılacak karşılıklı işbirliği adımlarına zemin oluşturması temennisinde bulundu.
 
Zabrze’nin geçmişte ağır sanayinin merkezi olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Szulik, “Kentimiz artık bilim ve sanayi merkezi haline geldi. Üniversitelerimizin birlikte çalışma yapabileceği birçok alan var. Biz de kent olarak üniversitelerimizi ve akademisyenlerimizi ağırlamaya her zaman hazırız. Aynı şekilde öğrenci değişimleri konusunda da kapımız sizlere her zaman açık. Kent yöneticileri olarak de bu konuda destek vermek istiyoruz. Gösterdiğiniz hassasiyet ve duyarlılık için de size ve üniversite yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Yayın Tarihi : 19.11.2015 : 12:11

Etiketler : Rektör    Ulcay    Slogan    İle    Gelişmez    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5116
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN