Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Anadolu Dansları İle Break Dansa İzmir’de İlgi

Anadolu Dansları İle Break Dansa İzmir’de İlgi
Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile, İstanbul'daki prömiyerin ardından İzmirli sanatseverlerle buluştu.

 

Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan projede, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunları ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın figürleri modern bir koreografide bir araya geldi.
 
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşen ve modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengarenk danslar binin üzerinde İzmirli tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.
 
Flying Steps'in kurucularından Kadir Memiş'in (Amigo) koreografisini üstlendiği projenin 2014'teki belgesel çekimlerinin hemen ardından yapılan seçmelerle Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (Fero), Mehtap Çınar, Miktat Furkan Yılmaz, Ozan Karabağ, Serdar Karaman (Lexx) ve Salih Karagöz dans ekibini oluşturdu.
 
Gösterinin müzik direktörlüğünü Berlin'de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip hop sahnesinin usta 'beat-maker'ı Da Poet üstleniyor. Gösterinin kostümleri ise DB Berdan markasının yaratıcılarından Begüm Berdan'a emanet edildi. Ege Üniversitesi Halk Oyunları Bölümü kostüm arşivi üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tasarımcılar, aldıkları ilhamla geleneksel motiflerin modernize edildiği kostümler hazırladı.

Yayın Tarihi : 19.11.2015 : 11:21

Etiketler : Anadolu    Dansları    İle    Break    Dansa    İzmirde    İlgi    Bölge   


Yorumlar

1267
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN