Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Esad, "Gitmiyorum" Dedi

Esad,
Suriye'deki iç savaşı sona erdirmek için iktidardan uzaklaştırılması planlanan Esad, "Teröristlere karşı zafer elde edilene kadar, hiçbir değişiklik olmaz" dedi.

 

Viyana Konferansı'nda Suriye'deki iç savaşı sona erdirmek için bir eylem planı açıklandı. 
 
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, İtalyan Rai televizyonuna bir röportaj verdi. Esad, "Suriye'nin bir bölümünü işgal eden teröristler yenilgiye uğratılana kadar hiçbir değişiklik olmaz" dedi.
 
"Teröristler"in yenilgiye uğratılmasının ardından ülkesinde geçiş için 1.5 ile 2 yıla ihtiyaç olduğunu iddia eden Suriye Devlet Başkanı Esad, Suriye halkının devlet başkanlığı seçimleri istemesine ise karşı çıkmayacağını söyledi. 
 
KERRY: SURİYE'DE BÜYÜK KIRILMA OLABİLİR 
 
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Suriye Konferansı sonrası yaptığı açıklamada, "Suriye'de büyük bir kırılmadan birkaç hafta uzakta olabiliriz" demişti. Suriye'de Esad'ın geleceğiyle ilgili Batılı ülkeler ve Rusya hala anlaşamadı. Batı, Suriye'deki iç savaşın baş sorumlusu olarak Esad'ı görüyor. 
 
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ise, ülkesindeki IŞİD varlığından Batı'yı sorumlu tutuyor. 
 
RUSYA ESAD'DAN VAZGEÇMİYOR 
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da dün yaptığı açıklamada, IŞİD'e karşı gerçek bir uluslararası koalisyon kurulması için Batılı ülkelerin Esad rejiminin iktidardan gitmesini şart koşmaması gerektiğini söylemişti.

Yayın Tarihi : 19.11.2015 : 11:06

Etiketler : Suriye    Beşar Esad    röportaj    IŞİD    ÖSO    Halep    Rakka    terör    John Kerry    siyaset    dünya   


Yorumlar

2577
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN