Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum’un Çevreci Denizcisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bodrum’un Çevreci Denizcisi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde koyların ve denizin daha temiz olması için yaptığı çalışmalarla tanınan 75 yaşındaki Kayabey, Özkargın hayatını kaybetti. Kargın, tabutunun bir ucunun üzerine zeytin ağacı dalları konulduğu törenle toprağa verildi. 

 

Bodrum’un eski balıkçılarından, birçok kaptanın yetişmesinde emeği geçen, genç nesillere denizliği sevdiren ve sıcakkanlı kişiliği ile bilinen 6 çocuk, 6 torun sahibi Kayabey Özkargın yaşamını yitirdi. Yaklaşık bir ay önce kaptanı olduğu ’Venüs’ adlı katı atık toplama teknesinde baygınlık geçiren ve kaldırıldığı hastaneden İzmir’e sevk edilen Özkargın’a akciğer kanseri teşhisi konuldu. Gökoava’daki koylarda yaptığı temizlik çalışması ile simge bir isim haline gelen Özkargın’ın hastalığının diğer bazı organlarını da etkilediği ortaya çıktı. Özkargın, tedavi altına alındığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.
 
Bodrum Belediye Başkanlığı, Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Denizciler Derneği tarafından 2009 yılında ’Denizler mavi yaşar’ kampanyası kapsamında alınan katı atık toplama teknesinde çalışan Özkargın’ın cenazesi, Kumbahçe Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Karabuzgaz Mezarlığı’nda toprağa verildi. Tabutunun bir ucunun üzerine zeytin ağacı dallarının konulduğu dikkat çeken Özkargın’ın cenaze törenine başta yakınları ve denizciler olmak üzere sevenleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
"MÜTHİŞ BİR DENİZCİ, ÇEVRECİYDİ"
 
Cenaze namazına katılan Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz "Teknemizin kaptanlığını yapıyordu. Müthiş bir denizci, çevreci ve iş disiplinine sahip biriydi. Koyların, denizin temizliği ondan soruluyordu Kısa zamanda rahatsızlanıp aramızdan ayrıldı. Denizci camiasının başı sağ olsun. Nur içinde yatsın" dedi. Kayabey Özkargın’ın gecen yaz sezonunda yardımcı olarak yanında çalışan, Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nda yat kaptanlığı eğitimi alan 1’inci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Ömer Özdemir de cenaze törenine katıldı. Özdemir "Sabah çıkıp koyları temizliyorduk. Teknelerden çöpleri alıyorduk. Akşam üzeri tekneyi boşaltıp yıkardık. Çok alçak gönüllü, paylaşımcı bir insandı. Benim için yeri her zaman farklı olacak" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 18.11.2015 : 17:40

Etiketler : Bodrumun    Çevreci    Denizcisi    Son    Yolculuğuna    Uğurlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2263
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN