Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’şanslı’ya İkinci Şans

’şanslı’ya İkinci Şans
Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde ’şanslı’ adı verilen sokak köpeği, 7 yavru doğurduktan sonra ölmek üzereyken Sokak Hayvanları Kliniği’nde ameliyat edildi ve yavrularını emzirmeye başladı.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği ekibi, ölmek üzere bulunan bir sokak köpeğini ve yeni dünyaya getirdiği 7 yavrusunu hayata bağladı. Sokak Hayvanları Kliniği ekipleri vatandaşların ihbarı üzerine Pamukkale İlçesi’nin Pınarkent Mahallesi’nde bitkin halde olan, yeni doğum yapmış bir sokak köpeği ve 7 yavrusunu kliniğe getirdi. Köpeğin muayenesinde bağırsaklarında tümör olduğu, tedavi edilmediği takdirde ise öleceği belirtildi. Emzirmek zorunda olduğu yavrularının da yaşaması için çaba gösteren klinik veterinerleri sokak köpeğini ameliyata aldı. Yaklaşık 2 saat süren ameliyatın ardından sokak köpeğinin bağırsaklarındaki tümör temizlendi.
 
Anestezinin etkisinden çıkan sokak köpeğinin hemen yavrularını emzirmesi ise dikkat çekti. Yaklaşık 1 hafta tedavisi süren sokak köpeğinin yaşama tutunması klinikte de sevince neden olurken, hayat mücadelesinde annelik içgüdüsünün etkili olduğu ifade edildi. Veterinerler tarafından ’Şanslı’ ismi verilen sokak köpeğinin bir süre daha bakım altında tutulacağı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği Veteriner Hekimi Emine Dangal, köpeğin kurtulabilmesi için ameliyat olmasının şart olduğunu anlatarak, "Yavrular anne olmadan beslenemiyordu. Şansımızı deneyelim dedik ve başarılı bir operasyon geçirdi. Şu anda sağlık durumu iyi. İsmini Şanslı koyduk. Ameliyatın ardından acısı devam ettiği halde yavrularını bir gün dahi aç bırakmadı" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 18.11.2015 : 16:42

Etiketler : şanslıya    İkinci    Şans    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1627
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN