Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Yaşam Nöbeti’ Eylemi Yasağına Tepki

’Yaşam Nöbeti’ Eylemi Yasağına Tepki
İzmir’de, Diyarbakır ve Mardin’in ilçelerinde yaşanan sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek için yapılması planlanan ’yaşam nöbeti’ eylemlerine, valilikten yasak gelmesine, düzenleme komitesi üyeleri tepki gösterdi.

 

 
Diyarbakır ve Mardin’in ilçelerinde yaşanan sokağa çıkma yasaklarını, çatışmaları protesto etmek için yapılması planlanan ’yaşam nöbeti’ eylemlerine, valilikten yasak geldi. Buca’da yapılacak olan ilk etkinliğe de polis izin vermedi. Bunun üzerine DİSK bölge temsilciliği, toplantı salonunda bir araya gelen çeşitli siyasi parti, sivil toplum örgütü ve sendika temsilcileri adına basın açıklaması düzenledi. Katılanlar adına basın açıklamasını yapan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, kararın geri çekilmesini, istedi.
 
Uygulamanın, İç Güvenlik Paketi’nin bir sonucu olduğunu söyleyen Memiş Sarı, "İzmir Valisi Mustafa Toprak’a buradan sesleniyoruz, temel hak ve özgürlükleri kısıtlayan, anayasaya aykırı olan bu kararın altına attığınız imzanızı geri çekin. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bedeli her ne olursa olsun dikta rejiminin yasaklarına karşı duracağımızı, antidemokratik uygulamalara, baskılara ve saldırılara karşı sözümüzü söylemeye, ülkenin neresinde olursa olsun direnenlerin sesi olmaya çabalamaya devam edeceğimizi belirtiyor, tüm yurttaşlarımızı, sarayın ve AKP iktidarının gücünü baskı ve yasaklamalardan alan politikalarına, fiili sıkıyönetim uygulamalarına karşı direnmeye davet ediyoruz" dedi. Doğu illerinde yaşanan sokağa çıkma yasakların bir benzerinin de İzmir’de gerçekleştirildiğinin altını da çizen Sarı, "Silvan, Cizre ve Nusaybin’de yaşananlar, ülkenin batısında da yaşanması çok uzak değil" dedi.

Yayın Tarihi : 17.11.2015 : 16:05

Etiketler : İzmir    Valiliğinin    yaşam    Nöbeti    Eylemi    Yasağına    Tepki    Genel   


Yorumlar

1799
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN