Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünya Liderlerini Bu Çocuklar Karşıladı

Dünya Liderlerini Bu Çocuklar Karşıladı
Antalya’da düzenlenen G-20 Zirvesi’ne katılan tüm liderleri, Hanım-Ömer Çağıran İlkokulu halk oyunları ekibinin öğrencileri karşıladı.

 

Antalya, 15-16 Kasım tarihlerinde Türkiye’de ilki düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı. Aylar öncesinden büyük hazırlıkların yapıldığı kentte, dünyanın en güçlü 20 ekonomisine sahip ülkelerinin liderleri ve dünya siyaseti ve ekonomisinde büyük öneme sahip kurumların liderleri iki gün boyunca ağırlandı. Bu büyük organizasyonda dünya liderlerini çocuklar karşıladı. 4 yıl üst üste halk oyunları yarışmasında ikincilik elde eden ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda geçen yıl Rusya lideri Vladimir Putin’in ziyaretinde gösteri sunan Hanım- Ömer Çağıran İlkokulu halk oyunları ekibinde görevli 19 öğrenci, okul müdürü Osman Nuri Batmaz, müdür yardımcıları Elif Soydan, Ahmet Akarsu, Aziz Büyükkurt ve halk oyunları öğretmeni Osman Ersoy, liderleri karşılamada görev aldı.
 
İLK KARŞILAMA ERDOĞAN’A
 
Dünya liderlerini karşılayan 19 öğrenciye, ’Welcome to Turkey’, ’Thank you’, ’How are you?’ gibi İngilizce kalıp cümleler öğretildi. İlkokul öğrencileri, ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından zirve için Antalya’ya ilk gelen lider Suudi Arabistan Kralı Salman, öğrenciler Emir Nuri Bolat ve Eylül Kayra Küçük tarafından karşılandı.
 
Emir Çoban, Şeyma Çinkılıç, Talip Ersoy, Rana Zeynep Öztürk, Efe Kahraman, Almira Aykut, Oğuz Kaan Büyükkurt, Aslı Büyükkurt, Durmuş Arıkan, Hatice Sena Gülpınar, Zeliha Doğan, H.Ali Doğan, Mustafa Furkan Sağar, Talip Ersoy, Eylül Ezel Çoban, Emirhan Ersoy ve Ecem Başer dünya liderlerini karşılamada görev aldı.
 
26 ülke liderini, 5 idareci ve 19 öğrenciyle karşıladıklarını belirten Hanım- Ömer Çağıran İlkokulu Müdürü Osman Nuri Batmaz, öğrencilerin hepsine tek tek ’Türkiye’ye hoşgeldiniz’, ’Nasılsınız’ ve ’Teşekkür ederim’ gibi cümlelerin İngilizce olarak öğretildiğini söyledi.
 
Karşılamada, Antalya’nın Teke yöresi kıyafetlerini giyen çocukların tek tek liderleri çiçek vererek ve ’Welcome to Turkey’ diyerek karşıladığını belirten okul müdürü Osman Nuri Batmaz, karşılamanın  nasıl yapıldığını şöyle anlattı:
 
"Öğrencilerimizin müthiş heyecanlı olduğunu gördük. 1 saat öncesinden havalimanında olduk. Aramalardan geçtikten sonra güvenlik çemberi içine öğrencilerimizi korumalarla birlikte, liderlerin  uçaklarının önüne kadar götürdük ve bekledik. Öğrencilerimiz müthiş heyecanlıydı. Bir daha o liderleri yakından görmeleri belki mümkün değil. Onlarla tokalaşmaları, çiçek vermeleri her okula, her öğrenciye nasip olacak bir durum değil. Çok şükür bizim okulumuza nasip oldu. Bunda hem cumhurbaşkanı, hem başbakanımızın, ilimizde G-20 Zirvesi’nin yapılmasının çok büyük rolü var. Biz de ülkesini seven insanlar olarak üzerimize düşen rolü en güzel şekilde yapmaya çalıştık."
 
Hanım- Ömer Çağıran İlkokulu halk oyunları ekibinin bu büyük ve önemli göreve seçilmesinin Vali Muammer Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ın teveccühüyle olduğunu belirten Osman Nuri Batmaz, "Ekibimizi çok sevdiler ve G-20’de liderleri karşılama görevini bize verdiler. Biz de seve seve üstlendik" dedi.
 
Karşılamada görev alan öğrenciler ise liderleri karşılamada büyük heyecan ve mutluluk yaşadıklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 17.11.2015 : 14:14

Etiketler : Dünya    Liderlerini    Bu    Çocuklar    Karşıladı    Genel   


Yorumlar

5924
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN