Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nusaybin, PKK'dan Temizleniyor

Nusaybin, PKK'dan Temizleniyor
MARDİN’de sokağa çıkma yasağının 4’üncü gününe girdiği Nusaybin İlçesi’nde, PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri tarafından kazılan 250 hendek kapatılmaya başlandı. Teröristlerce tuzaklanan hendeklerdeki patlayıcılar, güvenlik güçleri tarafından kontrollü olarak patlatılarak etkisiz hale getiriliyor.

 

PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından ilçede kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması amacıyla 4 gün önce başlayan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, hendekler bir bir kapatılmaya başlandı.
 
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ilçede yaklaşık 250 hendek ve barikat tespit ettiklerini belirterek, PKK’lı teröristlerin yaklaşık 120 hendek ve barikatı, el yapımı patlayıcılarla tuzakladığını söyledi.
 
Tuzaklanan hendek ve barikatları bildiklerini ifade eden yetkililer, teröristlerin yaklaşık 5 ton patlayıcı kullandıklarını tahmin ettiklerini söyledi. Yetkililer, sokağa çıkma yasağıyla birlikte hendekleri kapatmaya başladıklarını, öncelikle el yapımı patlayıcının tuzaklandığı hendekleri önce kontrollü olarak patlattıklarını, sonra da kapattıklarını kaydetti. Bazı bölgelerde park halindeki araçlara da patlayıcı düzeneklerinin yerleştirildiğini kaydeden yetkililer, hendeklerin kapatılması sırasında vatandaşın zarar görmemesine çok dikkat ettikleri anlattı.

Yayın Tarihi : 17.11.2015 : 13:25

Etiketler : Nusaybinde    Pkknın    Hendeklerde    Tuzakladığı    Bombalar    Bir    Patlatılıyor   


Yorumlar

7023
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN