Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünya Prematüre Günü Buluşması

Dünya Prematüre Günü Buluşması
Dünya Prematüre Günü kapsamında, Özel İzmir Egepol Hastanesi’nde uzman hekimler, prematüre bebek sahibi olan anne ve babalarla bir araya geldi.

 

 
Egepol Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Nasır, her yıl dünyada 15 milyon bebeğin prematüre olarak doğduğunu belirterek, “Bu rakam Türkiye’de ise 130 bin düzeyinde. Yenidoğan yoğunbakım üniteleri bu bağlamda giderek daha fazla önem kazanıyor" dedi. Yıllar önce kendi ailelerinde de prematüre doğum nedeniyle bir kayıp yaşadıklarını ve bu olaydan çok etkilendiklerini kaydeden Nasır, Egepol Hastanesi’nin Ege Bölgesi’ndeki en büyük özel yenidoğan yoğunbakım ünitesine sahip olduğunu dile getirdi. 2009 yılında 4 kuvöz ile başlayan yatırımlarını, bu yıl 50 kuvöze yükselttiklerini de kaydeden Başhekim Dr. Nuri Nasır, bebeklerin yaşama tutunma şanslarını artırmak istediklerini vurguladı.
 
Dünya Prematüre Günü’nün bir farkındalık yaratmak ve annelerin çektiği sıkıntıları paylaşmak adına anlamlı bir gün olduğuna da dikkat çeken Nasır, "Bebeklere en iyi hizmet için çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla beraber 3 seviye 50 kuvözle birlikte Ege Bölgesi’nin en büyük özel yenidoğan ünitesine sahibiz. Alanında uzman hekim ve hemşire kadromuzla, bebekleri 7 gün 24 saat gözetim altında tutuyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 17.11.2015 : 12:55

Etiketler : Dünya    Prematüre    Günü    Buluşması    Bölge   


Yorumlar

6779
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN