Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Foça Tarhanası Güney Kore’ye Gidiyor

Foça Tarhanası Güney Kore’ye Gidiyor
Uluslararası Slow Food Hareketi’nin 2012’de ’Dünyanın 28’inci Yeryüzü Pazarı’ ilan ettiği ve 2014 yılında ’En İyi Yeryüzü Pazarı’ olarak ödüllendirdiği Foça Zeytindalı Grubu, Güney Kore yolcusu. Foça Zeytindalı Grubu, Güney Kore’de yapılacak Slow Food Asya Pasifik Festivali’nde ülkeyi temsil edecek.

 

Güney Kore’nin başkenti Seul’de 18- 22 Kasım’da Uluslararası KINTEX Fuar ve Kongre Merkezi salonlarında gerçekleştirilecek festivale; aralarında Güney Kore, Çin, Japonya, Filipinler, Kazakistan, Lübnan, Suriye, Azerbaycan, Kırgızistan, İsrail, Malezya, Tayland, Kuveyt, Sri Lanka, Endonezya’nın da yer aldığı 40 ülke katılacak. Foça Zeytindalı Grubu, Lideri Gül Girişmen ile temsil edilirken; Foça’nın yerel ürünlerinin sergilendiği bir stant açılacak. Türkiye, Foça ve Slow Food Foça Zeytindalı Grubunun faaliyetleri hakkında bilgi sunacak. Bu sırada konuklara Foça Tarhanası ikram edilerek tadım yaptırılacak. Ülke temsilcilerinin yanı sıra Uluslararası Slow Food Hareketi Başkanı Carlo Petrini’de ana konuşmacı olarak festival katılımcılarına hitap edecek.
 
Güney Korelileri geçen yıl Foça’da konuk ettiklerini ve ziyaretten memnun kalan konukların kendilerini Asya Pasifik Festivali’ne davet ettiğini söyleyen Gül Girişmen "Bu hareketi ilçemizde başlatırken amaç, prensiplere uygun sağlıklı ve yerel gıda alışkanlığını yeniden benimsetmek, küçük üreticinin ürünlerini doğru bir şekilde tüketici ile buluştururken onlarında kazanmasını sağlamak ve uluslararası platformda yerimizi ilkeleri tam olarak uygulamış bir üye olarak almaktı. Bunları başardık ve dünyanın en iyi Yeryüzü Pazarı unvanını alarak ileri bir aşamaya geldik. Çeşitli ülkelerden sonra şimdi Uzak Doğu ve Asya Pasifik ülkelerinin katıldığı önemli bir festivalde ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşayacağız" dedi.

Yayın Tarihi : 17.11.2015 : 12:12

Etiketler : Foçanın    Tarhanası    Güney    Koreye    Gidiyor    Genel   


Yorumlar

7522
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN