Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Beyin Ölümü Gerçekleşen Hasta, 3 Kişiye Hayat Verecek

Beyin Ölümü Gerçekleşen Hasta, 3 Kişiye Hayat Verecek
Bursa’da hastanede beyin ölümü gerçekleşen hiper tansiyon hastası olan ev kadını 64 yaşındaki B.A.’dan alınan karaciğer ve iki böbrek, organ bekleyen üç hastaya nakledilecek.

 

Bursa’da geçen hafta beyin kanaması geçiren B.A., Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. B.A., durumu kötüleşince yoğun bakım ünitesine alındı. Dün gece beyin ölümü gerçekleşen B.A.’nın karaciğer ve böbreklerinin bir başka hastaya nakledilmesi için Organ Nakli Bursa Koordinasyon Merkez Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar ile Çekirge Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Timur Didinen, yakınları ile konuşup ikna etti. Böylece, B.A.’nın karaciğeri Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, böbreklerden biri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde organ bekleyen hastaya diğer böbreği ise yapılacak tahlilerden organ bekleyen bir hastaya nakledileceği açıklandı.
 
Organ Nakli Bursa Koordinasyon merkez sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar, yaptığı açıklamada Bursa’da organ naklinin Türkiye ortalamasının çok üzerinde oluduğunu belirtip, yakınları tarafından açık isminin yazılması istenmeyen B.A.’dan alınan organlar ile üç kişinin hayat bulacağını söyledi.
 
Çekirge Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Timur Didinen ise beyin ölümü gerçekleşen hastanın organlarını bağışlayarak üç kişiye hayat veren yakınlarına teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 17.11.2015 : 11:44

Etiketler : Beyin    Ölümü    Gerçekleşen    Hasta    Kişiye    Hayat    Sağlık   


Yorumlar

2985
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN