Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka, Öğretmenleri Unutmadı

Karşıyaka, Öğretmenleri Unutmadı
Karşıyaka Belediyesi, aklın ve bilimin ışığında aydınlık nesiller yetiştirmek için büyük özveriyle görev yapan öğretmenleri, park açılışıyla onurlandıracak. Örnekköy Mahallesi’nde baştan sona yenilenerek modern görünüme kavuşturulan ‘Öğretmenler Parkı’, 24 Kasım’da törenle hizmete sunulacak.

 

Öğretmenlerin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekmek; fedâkar eğitim emekçilerini onurlandırmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Mahallesi Yeni Girne Bulvarı’nda bulunan parkın adını ‘Öğretmenler Parkı’ olarak değiştirdi. Ayrıca, 2 bin 300 metrekare alan üzerinde kurulu olan park, yaklaşık bir ay süren çalışmalarla baştan yaratıldı. 
 
YENİLENDİ, YEŞİLLENDİ
 
Tamamlanma aşamasına gelen çalışmalar kapsamında parka, pergoleli modern oturma alanları yerleştirildi. Kuru havuz ile öğretmenler ve öğrencilerin tasvir edildiği bir heykel konuldu. Yeşil alanlar artırıldı. Tamamen yenilenen Öğretmenler Parkı’nın, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde geniş katılımlı bir törenle hizmete açılacağı belirtildi. 
 
“AÇILIŞTA BULUŞALIM”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedâkar ve saygıdeğer unsurlarıdır’ dediği eğitim emekçilerimize sevgi ve saygımızı göstermek için, 24 Kasım’da herkesi Öğretmenler Parkı’nın açılışına bekliyorum” dedi. 

Yayın Tarihi : 17.11.2015 : 09:28


Yorumlar

2381
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN