Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Güzelyalı’da Tiyatro Keyfi

Güzelyalı’da Tiyatro Keyfi
Türk tiyatrosunun ustalarından Genco Erkal’ın epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in eserlerinden uyarladığı ’Ben Bertolt Brecht’ oyunu Konak Belediyesi’nin Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde İzmirli tiyatroseverlerle buluştu.

 

Dostlar Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ’Ben Bertolt Brecht’ oyununda Genco Ekal’a muhteşem sesi ve yorumuyla Tülay Günal eşlik etti. Ali Yenel’in hazırladığı sade ama etkili sahne dekoru izleyiciyi oyunun içine çekerken, Genco Erkal ve Tülay Günal’ın performansı beğeni topladı. Brecht’in kaleminden savaşlara, sisteme, kadının toplumdaki yerine dair yazılan şiir, öykü ve romanlarının günümüze uyarlanarak ülke gerçeklerine de ışık tuttuğu oyunda Yiğit Özatalay da piyanosuyla usta oyunculara eşlik etti.
 
Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’ndeki oyunu izlemeye gelenler arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile belediye meclis üyeleri de yer aldı. Tiyatroseverlerden büyük ilgi gören tek perdelik oyun sonunda Genco Erkal ve Tülay Günal, izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyun sonunda sahneye çıkarak Erkal ve Günal’a teşekkürlerini ileten ve çiçek takdim eden Başkan Pekdaş, sanatseverleri nitelikli etkinliklerle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 16.11.2015 : 11:49

Etiketler : Güzelyalıda    Tiyatro    Keyfi    Bölge   


Yorumlar

6079
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN