Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da Hurda Araçlar Toplandı

Buca’da Hurda Araçlar Toplandı
Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen yoğun talep üzerine çevre ve görüntü kirliliği yaratan, hurda ve terk edilmiş araçları topladı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmada, ilçe geneline dağılmış durumda, plakasız, hurda veya terkedilmiş 125 araç tespit edildi. Çekicilerle kaldırılan araçlar, tutanak altına alınarak Buca Belediyesi Kaynaklar Şantiyesi’nde muhafaza altına alındı. Araç sahipleri araçlarını geri almak istemesi halinde Kabahatler Kanununun 41/6 maddesi gereğince 526 TL cezai işlem bedelini ödedikten sonra teslim alabilecek. Çalışmalar neticesinde, hurda araçlardan kaynaklanan görüntü kirliliğinin ve çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olacak.
 
Mahalle muhtarlıklarından ve vatandaşlardan gelen ihbar ve talepler üzerine bu çalışmalara başladıklarını belirten Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, terkedilmiş vaziyette bulunan araçların çevre kirliliğinin yanı sıra içinde toplumsal ahlaka aykırı davranışlar sergilenmesini engellemek amacıyla yaptıklarını belirtti.

Yayın Tarihi : 16.11.2015 : 11:16

Etiketler : Bucada    Hurda    Araçlar    Toplandı    Bölge   


Yorumlar

4027
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN